TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 24h
#81
Не ми се свиѓат овие гости, дајте други!
9ReTweets23Favorites·Details
#82
~Зашто да учам физика...кога ти си магнет што ме привлекува.
~Зашто да учам хемија...кога ние заедно сме соединение.
~Зашто да учам шпански...кога и вака знам да ти кажам: ТЕ САКАМ!
15ReTweets49Favorites·Details
#83
Разликата помеѓу мене и нив...
Тие веруваат во се што ке слушнат.
Јас најмногу и верувам на тишината.
15ReTweets23Favorites·Details
#84
Не простувам, нит сакам да ми биде простено.
9ReTweets29Favorites·Details
#85
Не верувам во луѓе што имаат самоконтрола кога јадат баклава со ореви.
9ReTweets30Favorites·Details
#86
Нит сакам да ми простат, нит имам намера да простам. Укључете мозок пред да отворите уста.
14ReTweets51Favorites·Details
#87
Мајка ми прави најубав зелник на цел свет!
7ReTweets31Favorites·Details
#88
Потфрливме таму каде што требаше сите да ни завидуваат.
12ReTweets24Favorites·Details
#89
За љубовта понекогаш не се потребни зборови....таа и низ тишината на погледот се кажува...❤️ https://t.co/g6OPsC5jAQ
16ReTweets40Favorites·Details
#90
Палачинкава* со мед, ореви и најубавата павлака (засега) Schmand ја затвара сезоната на ‘дебели и среќни’ Од утре идеме на ‘слаби и убави, и ептен среќни’
*нема трпение да ја слика
16ReTweets33Favorites·Details