TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 7d
#31
Фати си го Борко дечко, ништо нема да ти брани! 😂
81ReTweets308Favorites·Details
#32
Комшииве го остаиле синот на тераса, да не гледа пошо бил баксуз 😂😂😂
77ReTweets318Favorites·Details
#33
Кучето не е играчка или предмет или нешто кое можете да го фрлите во кое било време...кучето е дел од фамилијата и има голема љубов кон вас. https://t.co/Rpqagf1a2f
98ReTweets250Favorites·Details
#34
Со валкани прсти не се покажува на друг.
105ReTweets218Favorites·Details
#35
Херој на годината ми е мајка ми што на 49 години замина да работи во странство. Неколку години во Дрекслмајер скапо ја чинеа. Тешко ни е што се раштракавме, ама нов човек е откако и' се вреднува трудот. Ќе си недостигаме уште година-две, ама визерче ни е тука :)
61ReTweets349Favorites·Details
#37
Фриленсерите увезуваат пари. Долари и евра. Трошат во државава. Се мачат. Не чекаат од државна цицка. Не си отишле, тука се. Оставете ги на раат, дури стимулирајте ги.
96ReTweets237Favorites·Details
#38
Друштво ајде помош:Денеска ни го ограбиле станот. Не знам дали го земале со себе или избегало, ама фали кучето, сибирско хаски. Се одзива на Лана и е многу мирољубива. Ако ја забележите, Ве молам барајте ме на 071200457. (локација Ново Лисиче) https://t.co/f1h2iPvwVi
154ReTweets61Favorites·Details
#39
Денес не ти треба многу за да си глуп, малку ти треба. 😎
107ReTweets198Favorites·Details
#40
Stole mi e uteha deka kolku i da trces i vezbas pak mozes da si debel
76ReTweets286Favorites·Details