TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 31d
#21
Дечки морам да ја споделам убавата вест што ја добив моментално...Си најдов работа во Чешка и за една недела пакувам куферите...на сите ви посакувам да ви тргне годината како и мене.
88ReTweets676Favorites·Details
#22
- дај ми натриум
- Na
156ReTweets437Favorites·Details
#23
Станав татко 👶🏻,не можам да ви опишам кое е тоа чувство,можам само да ви посакам да го доживеете,љубовта е најголемата сила ❤️❤️❤️.Мојот живот доби сосема друга смисла,ви посакувам истото и на вас.
45ReTweets754Favorites·Details
#24
Ако го сакаш пушти го да оди. Кога ќе се врати од кафана ќе се карате.
169ReTweets381Favorites·Details
#25
Се работи за 2 годишно девојче...Ако ништо друго барем рт можете да мавнете :) https://t.co/dCzn5dyinI
277ReTweets52Favorites·Details
#26
Просечен фиромјанин не знаи да попуни ПП50, ама е финансиски експерт за биткоин и етериум
161ReTweets392Favorites·Details
#27
Тунтев:" Патните трошоци сме ги наплатиле бидејќи тие реално ни следуваат". Хмм значи сега на Бона Силванова треба да и се извиниме што ја хејтавме а СЈО да ја запре постапката. Ало музика!!! Доаѓање и враќање од работа НЕ Е СЛУЖБЕН ПАТ!!!!
145ReTweets439Favorites·Details
#28
Градоначалникот бил голем љубител на кошарката.

Среќа не бил голем љубител на науката. Можеше по грешка 500,000 евра на научно истражувачка дејност, образование или не дај боже некаков фонд за развој и иновации во општината?
156ReTweets400Favorites·Details
#29
Биди корисна. Додека чекаш да ти пише - магистрирај.
134ReTweets450Favorites·Details
#30
Дедо ми Бог да го прости ми имаше кажано на времето една многу убава мисла:
"Луѓето ќе се сомневаат во добрите работи кои се зборуваат за тебе,а ќе веруваат во сите лоши работи поврзани со тебе."
170ReTweets341Favorites·Details