TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
#1
You are a disgrace to the sport as a player and the officials should be ashamed for letting you get away with it!!!
Disgraceful #ehfeuro2018 https://t.co/qaZCeSKT8X
171ReTweets144Favorites·Details
#2
На Манасков да му дадат во Петок крстот да го фрла, ќе го утне Вардар.
56ReTweets131Favorites·Details
#3
ПРВИ ВО ГРУПА!!!!!
М А К Е Д О Н И Ј А! https://t.co/sr6HYKznVQ
64ReTweets145Favorites·Details
#4
Покрај сите возбудувања со ракометот да ве замолам за да го споделите твитов.
На семејство во Ресен им изгоре куќата и останаа без покрив над глава.
Ве молам донирајте кој колку може, а еве ја и нивната сметка во халк банка 270-7000342475.45 😭😭Ако ништо друго барем споделете. https://t.co/oaaHX4ROhU
37ReTweets9Favorites·Details
#5
СТОЛЕ МУДОЊА, НА ТОЛКУ ЌУТЕК СЕА ТРЕБАШЕ ДА Е НА КЛИНИКА... ТАКА СЕ ИГРА СО СРЦЕ... БРАВО МАКЕДОНИЈО !!! https://t.co/mA7MKWdmSr
42ReTweets143Favorites·Details
#6
Не можам да поверувам. Во група со европскиот шампион и третопласираната екипа на последното СП, ние останавме непоразени. Каков фантастичен резултат. Маестро Раул, ти благодарам! #макракомет #ЕП2018
39ReTweets95Favorites·Details
#7
Congrats for 25-25 and first place #СоСрцеЗаМакедонија and #Handball is definitely more spectacular than football https://t.co/pblUZWTrsJ
21ReTweets95Favorites·Details
#9
Излези Меркел
Право на тераса
И погледни каде е
Твојата супериорна раса https://t.co/4UYVV6DKEF
26ReTweets55Favorites·Details
#10
Како бее тоа ЕХФ МАФИЈА ? #ehfeuro2018 #Еп2018 @JDolenec11 https://t.co/qPLA6DLDWT
11ReTweets14Favorites·Details