TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
#71
Не мења пепељаре, не собира празно, седи си на столче док не га викнеш, штрака си по фејсбук и на крај те гледа лошо кд не му оставиш бакшиш
1ReTweets10Favorites·Details
#72
Најтрагично е што нацист во приказната не е Арифи, туку нашите 43 лајномакедонци ! Арифи си бара она што и ние со векови го бараме во другите земји, ама ни вратиле со камшик, со нож, со бомби, со куршуми, со силувања и со прогон на нашите бескрајно измачени македонски души ! https://t.co/3M4hlE1buk
2ReTweets7Favorites·Details
#73
Сега да има некој да ја среди куќава, па садовите, па алиштата, па хаосов у главата..
2ReTweets7Favorites·Details
#74
"Здодевно" е всушност она чувство кога не сакаш да го правиш тоа што треба, а не можеш да го правиш тоа што сакаш, така?
2ReTweets7Favorites·Details
#75
Денес наместо на колега од факс кујзнае на кого сум пишала порака.. Да јас целата комедија сум https://t.co/o2EsSiqlvv
2ReTweets7Favorites·Details
#76
Не ја потценувајте моќта на хаштагот и можноста да се актуализираат проблеми и изнаоѓање решенија за истите. Животот е борба секој ебан ден.
2ReTweets6Favorites·Details
#77
На сите релативизатори им посакувам ќерки и добро здравје, ќе им треба.
1ReTweets9Favorites·Details
#78
Вистината секогаш ќе го најде вистинскиот пат..за да ти ги отвори очите...
2ReTweets6Favorites·Details
#79
Баш кога чекаш мејл со резултати од испит, на секои 5 минути ти стигаат нотификации од некои небитни сајтови и на секоја нотификација срцето низ уста ќе ти искочи мислејќи дека тоа се резултати а уствари тоа да ти е мејл од АлиЕкспрес дека имало попуст на мињонс собни папучи
0ReTweets12Favorites·Details
#80
#СегаКажувам дека во живот не сум имал ситуација со сексуално злоставување од непосакуван партнер помоќен од мене.

А и не верував дека други имале, бар не во мојава околина.
1ReTweets9Favorites·Details