TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јефто @101ot
#reach: - -
#followers: - -
#1
Тоа што ти го викаш мистерија кај мене, јас тоа го викам приватност!
59ReTweets103Favorites·Details
#2
„Секогаш кога ќе се најдете на страната на мнозинството, време е да застанете и да се преиспитате.“ – Марк Твен
57ReTweets105Favorites·Details
#3
„На сите крвта ќе ви ја земам!“ -лаборантката
51ReTweets119Favorites·Details
#4
„Никој не може да направи да се чувствувате инфериорно без ваша дозвола.“ – Елеонор Рузвелт
59ReTweets93Favorites·Details
#5
Пред да се стане родител, мајке ми треба да се полага психолошки тест!
41ReTweets121Favorites·Details
#6
Брат, ако не го гледала ова, мала е за тебе! https://t.co/YXuxQO1suC
34ReTweets129Favorites·Details
#7
Ако ми ѕвониш кога спијам и не те утепам преку телефон, веруј, многу важна личност си ми!
47ReTweets87Favorites·Details
#8
И овој Блек Фрадеј ќе го прославам во кругот на фамилијата, скромно без многу трошоци.
33ReTweets118Favorites·Details
#9
Во светот има Black Friday, само во Македонија има Црн Понеделник и Црн Четврток!
44ReTweets85Favorites·Details
#10
#ОнаКога не ти оди муабетот, ама упорно се трудиш да бидеш фин и бараш некои теми за лафење...
43ReTweets83Favorites·Details
#11
Предлог закон: да се вратат запрежните коли со цел намалување на сообраќајки и загадување на воздухот!
38ReTweets96Favorites·Details
#12
Јас: седни да учиш утре полагаш.
Исто јас: заеби, поинтересно е да мислиш на бившата од забавиште што прави.
38ReTweets86Favorites·Details
#13
Функционирам просто, не им верувам на луѓето!
41ReTweets68Favorites·Details
#14
А да направам апликација по примерот на гугл транслејт ама само за македонските дијалекти, што викате?
28ReTweets96Favorites·Details
#15
- А бе дај ми!
~ Не ти давам!
- А бре дај ми коа ти викам!
~ Е не ти давам и крај!
- А мури дај ми од тортата коа ти викам, роденден ми е!!1
27ReTweets93Favorites·Details
#16
Ако не го знаеш цртаниот мал(а) си! https://t.co/pnJVES1OtI
29ReTweets85Favorites·Details
#17
Не може да не ти работи ксметот ако немаш ксмет.
*меме со црнецот*
35ReTweets66Favorites·Details
#18
- Газда, а бе плата кога ќе има?
~ Сине, Господ ќе ти плати, шо се секираш, не ти требаат пари на овој свет...
30ReTweets74Favorites·Details
#19
Ако не ми кажеш што е проблемот, јас не можам да ти помогнам, колку и да сакам и да се трудам!
31ReTweets71Favorites·Details
#20
Мајке ми размислувам да воведам „Мој термин“ и за кај мене во животов, јер не стигам со сите да се видам и сите обврски да ги завршам...
#Исповед
31ReTweets69Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat97
2Тркаљофкаtrkaljofka74
3На Дедо Најпаметниотi_najubaviot70
4💀 Семоќниот Диме 💀dimepupuliev64
5Сестрата на Бон Џовиbusavotomome57
6Напизден Минионnapizden_minion48
7Aнѓеле Беangelebe47
8Pilos4_pilos38
9leonidsparleonidspar131
10Teonateona099030