TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 72720   ( 303rd )
#followers: 375   ( 7649th )
#1
Прекрасен шал.
Дај да ти го стегнам.
48ReTweets163Favorites·Details
#2
Омилен диносаурус?
Тоа е лесно, Мајлисајрус.
26ReTweets125Favorites·Details
#3
На врвот на елката дома стаивме слика од мене, бидејќи таму и онака требаше да стои ѕвезда.
8ReTweets39Favorites·Details
#4
За мене бисквита и чај со мед, а за тебе целиот свет.
7ReTweets41Favorites·Details
#5
Возрасен дечко, здрав, прав, а не јаде газ.
Добро, како можеш да си ги погледнеш родителите во очи?
11ReTweets24Favorites·Details
#6
#7
#8
Ајде да ги решиме сите проблеми на светот со плачење.
6ReTweets26Favorites·Details
#9
Ако не си заглавиш онакво шарено бастун-лижавче у ректумот, дали стварно си славел Нова година?
3ReTweets28Favorites·Details
#10
д о б а р е ф и л м о т а л и к н и г а т а е б о љ е
5ReTweets20Favorites·Details
#11
Најмалку омилена раса на куче?
Тоа е лесно, полицаец.
4ReTweets23Favorites·Details
#12
Знам дека не ти е најдобар период.
Ти оставив гумени бонбони, под чергиче се. Не ги јади сите одеднаш.
Спиј убаво.
Те сакам.
0ReTweets33Favorites·Details
#13
Вазнава од која династија е?
Од Реџепи, четвртото дуќанче од лево на Пластичарска улица.
5ReTweets18Favorites·Details
#14
Кога ќе сфатиш дека живееш во dog-eat-dog свет ваљда ќе ти влезе у глава дека не можеш со кенкање да си го подобриш светот или животот.
А дотогаш, не ме интересира ако светот те прегази.
6ReTweets13Favorites·Details
#15
Дали мислиш, пер, дека неаме различни дијалекти, туку само различно ги слушаме различните јазици.
Браааа
3ReTweets19Favorites·Details
#16
Сестра ти ко монета, у смисол дека е кована.
3ReTweets19Favorites·Details
#17
Би отишол на кафе у Центар Бар ама у средното кај шо учев немавме униформи и имавме многу насилство.
2ReTweets22Favorites·Details
#18
@Paynster123 Спинофот ќе се вика "Nut my type". Романтична комедија во чија главна улога ќе биде неговиот другар Nutaniel кој упорно тврди дека ниедна девојка не е негов тип, но се заљубува во Русинката Nutasha и на крајот почнува да верува во љубов.
3ReTweets19Favorites·Details
#19
Sponsored by: Трифун Костовски. https://t.co/u1lxPhRQzS
3ReTweets17Favorites·Details
#20
Ако сите богаташи продужат да се богатат а сиромасите полека изумрат за 50 години ќе имаме свет во кој сите луѓе ќе бидат богати.
Размисли.
3ReTweets16Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ригоберт Сонгnoluckmakedonec23
2PepiPepitoperopepito19
3∆имитарrfrnt14
4Муаркоmuarko13
5силвија плачkakotoa13
6Срам вас било!bojanseker11
7alex_alex225510
8Џотоgiotto_mkd10
9Перханmojweltschmerzz10
10Ентропијаsanjalazanja10