TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

crvenokosata @2eyeshadow
#reach: 125947   ( 22nd )
#followers: 2490   ( 1291st )
#1
За детствово шо го тупите...
-ние немавме компјутери ама имавме "улица"
-немавме ајфони ама имавме пријатели...
-немавме твитер,инста ама имавме ластик...баскет...долга магарица...
Вие сега имате се...ама ништо немате за жал...
87ReTweets260Favorites·Details
#2
Ако ги прашаш...многу си љубопитна...
ако не прашаш...не се интересираш...
им погодил ли некој на луѓево бе??
89ReTweets210Favorites·Details
#3
Ми се јави другарка...што е на хемотерапија и ми вели ама ти нешто тажна си во гласот...
ми се идеше два шамара да си залепам...
65ReTweets272Favorites·Details
#4
Се моли Македонија(чат)Пат...
навремено да се подготви за снегот у најава...🌨❄
81ReTweets205Favorites·Details
#5
Гости сме на овој свет...велеше баба ми...да го искористиме секој ден што животот ни го дава...
*добро утро
77ReTweets191Favorites·Details
#6
Не можеш да му дадеш слобода на оној кој што сака да остане заробен...
76ReTweets179Favorites·Details
#7
Ми фали баба ми...
Јас да и побарам прошка а таа да ми рече...
"Простено ти е сине и од мене и од Господа"...
43ReTweets242Favorites·Details
#8
И има денови кога вдишуваш колку да издишиш...
гледаш колку да видиш...
јадеш колку да не си гладен...
спиеш колку да се смириш....
сонуваш за да не си буден....
се смееш за да не плачеш...
живееш колку да не умреш...
70ReTweets159Favorites·Details
#9
Само мачкиве имаат редовен секс
у државава..:))
56ReTweets197Favorites·Details
#10
Никогаш немој да дозволиш...
нечие погрешно мислење за тебе да те натера да помислиш дека си само обично зрно песок...
67ReTweets162Favorites·Details
#11
ќе си го гушнеш детето...
ќе си го погалиш по коса...
ќе си ја наполниш душата...
ете толку доволно е...
за на една мајка♥️да и чука...
55ReTweets186Favorites·Details
#12
Само исполнет човек
може да им подари радост и на другите...
Од празна душа само суша...
67ReTweets148Favorites·Details
#13
Тешко на тој што ќе треба да ве состави...
ако претходно ве искршиле на ситни парчиња...
60ReTweets161Favorites·Details
#14
Јас си ги оставам ножевите во грбот...
Чисто да ме потсетуваат...што не треба да правам за другите...
*добро утро...
56ReTweets166Favorites·Details
#15
Може ли збор да боли повеќе од куршум...
да ти помине низ срцето и дупка да остави...голема колку едно срце...
да те искрши и да те легне од болка...
може ли еден збор да ти каже не си вредна...не постоиш...не си постоела...
може лии??
56ReTweets160Favorites·Details
#16
И ќе земе животот ќе те расфрла по чудни патишта тешки за одење...
и мислата ќе ти ја измеша и сонот немир ќе ти стане...
ќе се собереш и ќе си продолжиш..
живот е...не е песна...
58ReTweets152Favorites·Details
#17
У наше време немаше Валентајн... можеби затоа поише се сакавме еве не знам...
45ReTweets177Favorites·Details
#18
Да ми кажеше барем дека е за последен пат...
за збогум
Ќе те љубев ли посилно...
Ќе те мирисав ли подолго...
ќе те бакнував ли со очи отворени...
за да не заборавам...да те запаметам...
да си оставам траг на кожава...
56ReTweets143Favorites·Details
#19
Ништо не убива повеќе од недостиг...
да си недостасуваш и да молчиш
да се посакаш и да си подголтнеш...
ништо не боли повеќе од недостиг...јас да Ви кажам...
56ReTweets139Favorites·Details
#20
Ги сакам луѓето со убава душа...во очите имаат цел еден свет...во мислите убавина за сите...лицето им грее...со збор те милуваат...
*добар ден
54ReTweets140Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1💀 Семоќниот Диме 💀dimepupuliev101
2Д-р Јефто™jefto101ot86
3Мимикријаmajaspasovska168
4🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat67
5Deda Pilos4_pilos65
6Aнѓеле Беangelebe64
7~Лејди♛Ди~abelejdibe57
8Ale✘ ♎️✈️®ace_pilot1556
9Црнокосаcrnokosa12356
10Santino020by00751