TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deda Pilos @4_pilos
#reach: 142217   ( 5th )
#followers: 4597   ( 599th )
#1
Што е следно од гинекологија... "Новороденче само ја напушти клиниката"😨
189ReTweets526Favorites·Details
#2
Твитер... тука можеш се да сокриеш, ликот, името, годините.... само не и душата, неа не можеш да ја сокриеш...
105ReTweets280Favorites·Details
#3
А и овој Аце наш, не знаел шо праи на времето...😒😒😒 https://t.co/lcCmNoVx2E
87ReTweets299Favorites·Details
#4
Ќе ја видиш некогаш тагата во нечии очи... па ќе те заболи повеќе од твојата...
94ReTweets226Favorites·Details
#5
Абе лето си е лето... Дугачок денот, имаш време да се изнервираш и да ти пројде до вечер. Не го бива ова, ќе попиеш 2-3 стреса и се стемнило
82ReTweets246Favorites·Details
#6
Е тука...едно 2-3 месеца https://t.co/xLK9fsTjvx
68ReTweets225Favorites·Details
#7
Деда на кардиологија:
- А цигарчиња пушиш?
- Една до две докторке
- Аaa... па нее ништо тоа
- Само по некој пут коа сум нервозен и третата кутија ја отварам...
- Искачај надвор
63ReTweets224Favorites·Details
#8
господе... само чувај ми го паметот, да не се пријавам некој пут кај Вучич у емисија
54ReTweets218Favorites·Details
#9
Ќе одлета човек така со мислите...
Све му јебем, колку само малку ни требаше да бидеме среќни... https://t.co/BmCxKjCBNs
55ReTweets197Favorites·Details
#10
Има така пријатели, ќе те прегрне и ќе ти каже...

"Ај бе, боли те курац"

И некако одма ти е полесно...😒😒😒
59ReTweets172Favorites·Details
#11
- Добро бе кај си, седум саат бидна.
- У кафана...
- Па ќе си доаѓаш...
- Еве само да се расположам... нели рече да не ја пренесувам нервозата дома😒😒☹
52ReTweets176Favorites·Details
#12
јебеш ти аутомеханичар ако нема комплет кључеви на ѕид... https://t.co/SA2XxFyMs3
44ReTweets194Favorites·Details
#13
На-Је-Бо-Си !!!пријатељу... https://t.co/b0O9iiDgqz
48ReTweets181Favorites·Details
#14
Си го вртам ова твитеров и ве читам...
- "Не можам да си фатам дечко"...
- "Не ме сака ниедна"...
Па све му је*ем, два миљона народ сме, дај некако исповрзите се... Мислам стварно...
48ReTweets180Favorites·Details
#15
Шо праиме за Валентајн
-Мадрид ти се свиѓа
-Да
-А Париз
-Да,да...
Епа супер... Ќе глеаме Реал-ПСЖ
сеа го прочитав и уште се смеам😂😂😂
43ReTweets195Favorites·Details
#16
Лепота од ден...
Акумулатор ми отиде...
Се опрчив 250 за такси...
Од банка ме поздравија...
Ме одјебаа сите за пари...
Дома леќа за ручек...
30ReTweets170Favorites·Details
#17
Значи твитер е ова... Ретвиташ кого сакаш. Баталите политика, партии, љубав....
Мое си е... што ми праи ќеиф ќе ретвитам. Не замарајте.
39ReTweets140Favorites·Details
#18
У мое време на лепота и шарм се бркаа женски. Недај боже "Томос аутоматик" да имаш...
Сеа со џипови и па мора да платите...
Е за тоа ви зборам
39ReTweets136Favorites·Details
#19
Добро зашто мора да крадете стари твитови не ми е јасно... ако немаш што да твитнеш, па не твитај. Нема минус да ти пишат🤔
37ReTweets139Favorites·Details
#20
И да ви каже деда... Уопште нее педерски, по некој пут да те погоди песма, па и да потече суза... исто е солена и мокра као и женската😉
43ReTweets117Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Професор Цветковиќtome_corner170
2Andrejandrej08182
3i999yi999y45
4D.D.J.drndrnjarinja_38
5crvenokosata2eyeshadow37
6Aleksandar Tortevskiatortevski37
7🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat34
8Mindрluмbеrmindplumber33
9КурофмиⓇshushmula32
10Нешоnesosk31