TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Emilija @__emilija__
#reach: 76282   ( 245th )
#followers: 14954   ( 37th )
#1
Со прост човек не се објаснувај. Кажи му само дека е во право.
35ReTweets95Favorites·Details
#2
Не знам дали постојат среќни бракови, но спокоен брак е најубавото нешто што може да ти се случи во животот.
27ReTweets92Favorites·Details
#3
Се познаваш по таа тајната која на никому не му ја кажуваш.
33ReTweets62Favorites·Details
#4
По тоа како ти го изговара човек името ќе познаеш дали ти е пријател.
28ReTweets59Favorites·Details
#5
Прости ми што ти дадов се кога немаше ништо.
28ReTweets59Favorites·Details
#6
Додека уживате во туѓата несреќа нема да можете да си ја најдете сопствената среќа.
26ReTweets61Favorites·Details
#7
Јас ќе ти простам, срцето никогаш.
23ReTweets69Favorites·Details
#8
-Кога знаеше дека го сакаш?
-Кога беше веќе предоцна.
19ReTweets58Favorites·Details
#9
Нејзиниот вкус зависи од тоа со што ја полеваш.
20ReTweets46Favorites·Details
#10
Погрешна е ако ти и даваш љубав, а она ти враќа болка.
17ReTweets52Favorites·Details
#11
Не е само да ти даде љубов. Ти треба љубов што ќе трае.
14ReTweets46Favorites·Details
#12
А зошто ми го даваш кога сакаш да ми го земеш?!
15ReTweets42Favorites·Details
#13
Ако одма не те засака и сите ѕвезди да и ги симнеш џабе е.
15ReTweets42Favorites·Details
#14
Уште го памтам патот до твојата прегратка.
15ReTweets37Favorites·Details
#15
Ако доволно добро бараш и во мракот ќе ја најдеш најсветлата точка.
15ReTweets36Favorites·Details
#16
Пошо мајка му на Никола Тесла не го вадела 40 дена од дома, не му давала цуцла и го бањала на два дена затоа станал генијалец.
13ReTweets41Favorites·Details
#17
Срцето за разлика од умот не знае на која врата ќе тропне.
13ReTweets31Favorites·Details
#18
Само победата може да ги избрише солзите од поразот.
10ReTweets37Favorites·Details
#19
Се завршува ама не кога вие сакате.
11ReTweets32Favorites·Details
#20
Ако мислиш дека си искористен секогаш ќе бидеш искористен.
11ReTweets29Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Kircakirca10005
2Еџеецотegeecruskio2
3Поглиачиsmoothmanmk2
4СКОПСКОskopsko19241
5Cineplexx MKcineplexxmk1
6😈 Tasman_333 😈tasman_3331