TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 58610   ( 488th )
#followers: 5283   ( 482nd )
#1
Исчистете троа горчината од срцата и радувајте му се на животот, јер благослов е што се будите живи и здрави. Се' останато е бонус кој зависи од вашиот избор и умеење.

Мир Божји, Христос се роди!
10ReTweets33Favorites·Details
#2
Стапнуваш на пешачки со една нога, проценуваш брзина на најблиската кола, марка, кубикажа, старост на возачот, психичка стабилност и желба за живот, зависност од адреналин, алкохол и наркотици. Помислуваш 'Животот и покрај се' е убав', се прекрстуваш, го повикуваш Бог и ангелите
6ReTweets28Favorites·Details
#3
Ќе си ги задоволиш потребите ќе те наречат себична.
Ако ги преќутиш, си исфрустрирана. 🙄

Луѓе, се сакам себе за да ве сакам и вас.
😚
6ReTweets23Favorites·Details
#4
Нема ништо полицермерно од тоа комуњар на трибина да свршува на гол на Кире Лазаров.
#ehfeuro2018
2ReTweets24Favorites·Details
#5
Бегај од жени што сакаат да бидат најубави во просторијата, домот, фирмата, светот, универзумот.
2ReTweets16Favorites·Details
#6
Среќна нова хејтери, напатени, искрени, заљубени, брутални, шарени, извисени, надежни.

Многу здравје и се' што ви исполнува срце.
😙
1ReTweets18Favorites·Details
#7
Мало човече, голема злоба.
2ReTweets15Favorites·Details
#8
Со некој чуден адреналин купуваат ко да не јаделе или голи и боси да шетале цела година.
Ај за убаво нека е.
3ReTweets11Favorites·Details
#9
Ај одјебете со Пане.
1ReTweets15Favorites·Details
#10
Не сакате толку колку што филозофирате за љубов.
3ReTweets9Favorites·Details
#11
Деца родени после независноста си даваат за право да мењаат име на држава. 🙄
Мали, ти можеш само кучето да си го крстиш.
3ReTweets9Favorites·Details
#12
Се објаснуваат на македонски, поентираат на англиски.
Оh my gosh! 😂
3ReTweets8Favorites·Details
#13
Дома ќе си збориме македонски.
2ReTweets11Favorites·Details
#14
Дечки, не ви е малку срам да кажувате дека на приватен сте 'дипломирале' и/или 'магистрирале'?
2ReTweets10Favorites·Details
#15
Да те пишам во листа на фрустрации.
2ReTweets10Favorites·Details
#16
Како да ви честитаат муслиманите Бадник, Божиќ кога се мајтапите со сопствената религија?!
3ReTweets6Favorites·Details
#17
Се радувам кога комшиите ќе се подноват со нова кола.
Дали сум Македонка?
1ReTweets12Favorites·Details
#18
Само внимавајте на што и на кого ќе му дадете значење наредните 364 дена.
2ReTweets8Favorites·Details
#19
Остана една вмровска наставничка или се‘ испоизменивте?
1ReTweets11Favorites·Details
#20
Дишете бе дур се дише.
2ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Филозофотfirerot_9
2КЛИЗАЧklizac7
3П(о)аламудedgaralanpooo6
4архичичкоpajopator6
5Таинственото детеtainstvenodete6
6Пердуфpikabu005
7The D Jthedjmkd4
8Оркоkakoorko4
9🍩herc01234
10PokojniTozajaopokojnitoza4