TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ana Golejshka @a_golejska
#reach: 111325   ( 56th )
#followers: 7032   ( 305th )
#1
Би ценела РТ - Се бара илустратор за детска сликовница, детали во ДМ, чесна зделка ќе биде :)
104ReTweets43Favorites·Details
#2
Гласно се смеам 😆 Ред се редат мила мамо, ред се редат на Софиска.

Е ова е пролет!🌷

Сликаше моја даде https://t.co/UPckMT8KI6
38ReTweets163Favorites·Details
#3
Ми фали конференција за шивачки, жени трета смена у објекти, дежурни медицински сестри, продавачки во незагреани бутици. Ним да им дадеме да си ја кажат маката.
29ReTweets92Favorites·Details
#4
Човече одеднаш имам 30, ќе бидам родител, договарам матичар а ни до пола не знам од животов, уствари ништо не знам коа ќе размислам
6ReTweets102Favorites·Details
#5
Вчера кога си легнавме сфатив колку го љубам и колку ми е мака дека сме краткотрајни на овој свет.
16ReTweets70Favorites·Details
#6
не отварам https://t.co/VSUFoSxxAD, пополнувам пријава на УЈП иако е тотално бесмислено во украдена држава да бидеш чесен и совесен граѓанин
17ReTweets67Favorites·Details
#7
#ретвитниоброк продолжува да готви и рециклира храна за утре да има спремни оброци за преку 100 наши сограѓани што не се во можност да си обезбедат.
Биди солидарен - сподели и ти.
Мајка Тереза, сабота, 12:30. Еден оброк некому ќе му го спаси денот.
29ReTweets27Favorites·Details
#8
Бебе у раце е уствари природен седатив
14ReTweets64Favorites·Details
#9
#ретвитниоброк петочки со гравче https://t.co/nlgv21aZtl
16ReTweets53Favorites·Details
#10
Црнава хроника денес се себеспали.
Жени од сите страни претепани, девојче злоупотребувано. Некако тивки ми се сите, или премногу ни е пред нос за да го исфенсираме? Само прашувам, оти сум женско и жител на оваа морална дупка.
19ReTweets44Favorites·Details
#11
Кај ми е клучот?
Кај ми се фармерките?
А бе кај е рендето?
Ти го исклучи панелот?
Кај тебе се парите?
Не требаше негде да идеме?
Купи млеко?
Ќе заклучиш врата?
Каде ми се тренерките?
Ме сакаш?
9ReTweets67Favorites·Details
#12
зошто фрлате храна?
зошто тоа што ви е вишок во ресторан ви е срам да го побарате за дома/за некого?
16ReTweets32Favorites·Details
#13
Вчера на предавање, еден прекрасен ученик со Даун ми ја пееше „Што имала к'смет Стамена“. Со силен напев и радост. Сфатив дека е најдобро освен да готвиме, со нив и да пеам. Очите им светат кога пеат. Музиката е терапија што наместо да ја практикуваме, ја сфаќаме несериозно,
5ReTweets58Favorites·Details
#14
Електронски пријавен и пополнет извод од матично идеш да си го земеш и ти го печатат ГРЕШНО.
Од 8 шалтери работат 2. Луѓе чекаат по два саати за документ. Ние сме прекрасна Република Сузана🖕
7ReTweets48Favorites·Details
#15
https://t.co/kgp0OOW3MF
фала @MIA_NEWS за интервјуто и за поддршката на #ретвитниоброк, @Ref<3 за фотките, безмерна е радоста кога некој ја лови нашата прикаска.
14ReTweets26Favorites·Details
#16
Би било добро да сме добри и ние жените една со друга. Или барем поискрени.
9ReTweets41Favorites·Details
#17
тие едни што фрлаа боја сеа фрлаат со релативизам

прекрасни сте

за леб плускавци на раце да ви се напраат кога ќе ви секнат дувлата
10ReTweets38Favorites·Details
#18
за тебе малечка моја https://t.co/jBS2YN5KVu
9ReTweets37Favorites·Details
#19
Денес за првпат имав речиси увид на нејзиното лице и лево увце.
Левото увце на нероденото дете. Ко да зборам за птеродактл што ми слетал на балкон. Ама таа е чудесијата
1ReTweets60Favorites·Details
#20
Владо Јаневски пред неколку години правеше 8момартовски концерт и картата беше
3000 ДЕНАРИ
така да ќутете и остајте го Брајан Фери со свитата да дојде да го оплемени овој сиров сив град
5ReTweets46Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1PokojniTozajaopokojnitoza6
2Џотоgiotto_mkd5
3Кралица Царref5
4силвија плачkakotoa4
5Les meraqueslecaffeine4
6The Primordial Macedonianschiffer_pg144
7Velma Kellythekate_rina4
831partizangunner3
9Vladimir Lazoroskiadoohoho2
10Порпетинаmacaparket2