TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ale✘ ♎️✈️® @ace_pilot15
#reach: 69610   ( 309th )
#followers: 2146   ( 1494th )
#1
Има уште романтика на овај свет.
Сабајлево под брисачите најдов љубовно писмо.
Го прочитав.
И го фрлив.
Не беше за мене.
Јас не ни имам кола.
45ReTweets172Favorites·Details
#2
Постојат 3 битни работи во животот што секогаш мораш да ги чуваш:

-Семејството
-Срцето
-Достоинството
28ReTweets77Favorites·Details
#3
Не ме нервирај ќе ти залепам еден бакнеж!!!
21ReTweets51Favorites·Details
#4
Мочај му се на личност што не знај да си го контролира својот револт и нервоза само заради што не е по негово.
19ReTweets51Favorites·Details
#5
Златно правило за среќен живот:

Прво среди си го твојот и не се мешај во туѓи животи, не е твое право да зборуваш и одлучуваш за други.
18ReTweets48Favorites·Details
#6
Не е Јануари долг, Фебруари е краток. 😂
14ReTweets52Favorites·Details
#7
Како да ги научиш твоите да пишат на ком. 😂 https://t.co/HEzN7LmBWy
14ReTweets50Favorites·Details
#8
Чим комшивката престани да вришти и стенка јас одма излегвам на балкун и палам цигара да мислат комшите дека јас праев нешто.😂😂
11ReTweets55Favorites·Details
#9
Уште не разбрав зошто децата во училиште плаќат за храна, а затворениците во затворот јадат на државен трошок.

Каде е тука правдата? 😕
11ReTweets48Favorites·Details
#10
Буквалист левел: 👇 😂😂😂 https://t.co/eidnT8vnNV
13ReTweets37Favorites·Details
#11
-Како се викаш?
-Дијана.
-Скратено од?
-Индијана Џонс пи*кати матер...

Хахахаххаха😂😂😂😂😂
11ReTweets41Favorites·Details
#12
Прав македонец ко ќе му прегори сијалицата дома излегва и ја менва со та од влезо…
13ReTweets33Favorites·Details
#13
Искористи ги сите шанси што ти ги дава животот, некои работи се случуват само еднаш. https://t.co/HJfIkvO113
11ReTweets36Favorites·Details
#14
Подобро направи грешка и научи од неа одколку да се плашиш да пробаш и никогаш да не научиш.
11ReTweets36Favorites·Details
#16
Има едни очи што не можам да живеам без нив...😍

*моите 😁
10ReTweets33Favorites·Details
#17
Толку е испревртен светот и луѓето шо ми иди да не ми е гајле за никој и да си гледам само за себе ама па од внатре нешто не ми дава да бидам такво себично створење.
10ReTweets32Favorites·Details
#18
На кај треба да одам бе? 😞 https://t.co/AxSEnRKes1
8ReTweets34Favorites·Details
#19
Све за лечење е а здраството катастрофа... https://t.co/8wxGKBUcSw
10ReTweets23Favorites·Details
#20
Од шо е толку долг Јануари уште еднаш ја фати пмс....
8ReTweets29Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1~Лејди♛Ди~abelejdibe108
2Д-р Јефто™jefto101ot44
3Aнѓеле Беangelebe38
4crvenokosata2eyeshadow37
5редхедcrvenagla26
6Битолчанкаbit0lcanka23
7Црнокосаcrnokosa12321
8💀 Семоќниот Диме 💀dimepupuliev19
9Ива.vanillaninja_x18
10Мимикријаmajaspasovska117