TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mirce Acev @acevmir
#reach: 9086   ( 2404th )
#followers: 516   ( 5907th )
#1
Македонците си гласаа за предавниците, а предавниците, пополека, ја предаваат Македонија на било кој, освен на сами себе. #ПичкаВиМатерКомуњарска. Глуп народ, не заслужува држава.
7ReTweets10Favorites·Details
#2
Апелација пред одлука - дали снимката од јутјуб ќе биде доказ во „Поткуп“ https://t.co/J0pXbQcQqj via @sitel.com.mk Не мора. Што ќе го “мачите” #Црпко? Само бомбите со вмровците нека важат. #ПичкаВиМатерКомуњарска
6ReTweets12Favorites·Details
#3
На тој попот што вели дека бадникарските огнови почнале да се палат последниве 15на години, кажете му дека, тој бил во на дедо му тестисите, а и на пра пра пра дедо му, кога се палеле бадникарските огнови. Тој ако сака бизнис, нека си отвори фирма.
5ReTweets12Favorites·Details
#4
@AcoMalio @SinolickaT А Ноли се смета за високо писмена? Ако си таква, описмени ги тамошните, без дијаспората, да знаат за што и кој гласаат. Вака дијаспората најмалку е крива за продажбата на Нацијата, јазикот и евентуално државата. Ноли, Ноли, запрашај се дали си ти писмена!
5ReTweets11Favorites·Details
#5
Солунскиот митрополит и министерката за Македонија и Тракија: Македонија е грчка https://t.co/hmevacPhkF via @sitel.com.mk Овие се срам за Бог. Од божји, станаа слуги на политичарите. Сите и кај душмани те и дома. Мрш у пичку матер свињи ненајадени по 120кг една.
5ReTweets8Favorites·Details
#6
Полека,полека,се' ќе сидојде на свое место. И Источна Европа и Западна (империјалистичка) Европа. Традициите, културата и потребите се јасно разновидни и видливи. Ќе има развод на брак? https://t.co/fa29hABHE3
3ReTweets6Favorites·Details
#7
За здравје, среќа и добробит, денов денешен и утрешен! https://t.co/KW4gJlbMc3
3ReTweets5Favorites·Details
#8
Владата потврди: Ќе има референдум ако има компромис за името | Вечер https://t.co/1qFmiVySf3 А што потврди претходната влада? Ајвар ќе прават? @VladaMK не лажете го народот. Скапо ќе платите.
2ReTweets3Favorites·Details
#9
Како оди работава, народот мора да си ја исправи грешката. Дај Боже, поскоро, пред друг зијан да направат овие курвини синови и ќерки, #ПичкаВиМатерКомуњарска . https://t.co/xF8p2Vn6Hf
2ReTweets2Favorites·Details
#10
Се "плашам" да не кренат сите по две раце и Калето да речи, чекајте, "изгласано" беше во Парламентот.Како се' друго од агендата на "демократскиот" запад и Светската Полиција наречена САД. https://t.co/pS1AXCUogj
1ReTweets3Favorites·Details
#11
Kosovo is protected buy those with “Global” needs. Bravo EU, USA. New World Order!? https://t.co/BYXRSbJB6b
1ReTweets2Favorites·Details
#12
Копи,пејст,@VMRO_DPMNE ,може? https://t.co/4qOOs4EsHu
1ReTweets1Favorites·Details
#13
Everyone became Politically active in Macedonia’s judicial system. Imagine a judge saying sorry to a criminal in US? Wow! https://t.co/9bNfPxH0fq
0ReTweets4Favorites·Details
#14
Бејли до Мицкоски: Честитики за изборот, повикуваме ВМРО-ДПМНЕ да игра конструктивно | Вечер https://t.co/yYqIZC1nlY Не јади г....а бе идиот. Какво унапредување на односите со соседите? Ние или ТИЕ, кретену еден. @AmbBaily
1ReTweets1Favorites·Details
#15
Среќна Нова 2018, на сите добронамерни и добродушни пријатели.
0ReTweets4Favorites·Details
#16
Македонија денеска се задолжи со половина милијарда евра на странскиот пазар https://t.co/2rKBTYafn0 via @sitel.com.mk Браво @VladaMK!Кога владата на @VMRO_DPMNE се задолжуваше,го лажевте народот со,внуците не ќе можат да вратат.Со вас,ни внуците на внуците,не ќе спијат мирно.МРШ
1ReTweets1Favorites·Details
#17
Дали по некој дифолт, сите балканци од поранешната Југославија, мора со оружје да си створат држава? (Освен Црна Гора. Историски, никогаш не била поробена, од никој). https://t.co/qv19bL2Tj5
1ReTweets1Favorites·Details
#18
Ајде право или економија разбирливо. Ама историја? Некој сонувал нешто? https://t.co/O8FRbIOX4h
0ReTweets2Favorites·Details
#19
@_acc_ount Ќе заштедат 190 денари и тоа секој месец. Еееј,секој месец, не е мала работа. Дебил народ.
0ReTweets2Favorites·Details
#20
@Zoran_Zaev Ја раздвиживте со 28 места наназад, на листата на "Doing business".
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Заевzoran_zaev3
2Влада на Македонијаvladamk2
3ВМРО-ДПМНЕvmro_dpmne2
4Nolisinolickat1
5DKingAlfa_dkingalfa1
6Ацо Меракоacomalio1
7Mr.Eastmistereastmkd1
8Иса Бел_acc_ount1
9Kardeljjosipbroztit1
10Еџеецотegeecruskio1