TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

alexaaa @alexaaatray
#reach: 14115   ( 1968th )
#followers: 116   ( 15836th )
#1
@mindplumber Pa kaj nas nema sredina .Kaj nas se odi od edna krajnost vo druga krajnost.
1ReTweets3Favorites·Details
#2
@mindplumber @VladaMK Ова ме потсетува кога родителите ги караат децата и им викаат дека ги караат за нивно добро.
1ReTweets2Favorites·Details
#3
@Greatmyo Делот за кој зборувам https://t.co/WsIu1rQMaZ
1ReTweets2Favorites·Details
#4
@alikiaj @3892SK @NovaTvMk @mindplumber Затоа што не интересно и нема сензациjа.
1ReTweets2Favorites·Details
#5
@Greatmyo А имаше интересни работи во интервјуто.
Кај нас партиски конгрес е поважен од интервју на премиер на државата.
1ReTweets1Favorites·Details
#6
@Greatmyo @Zoran_Zaev Eve jas ke kazam pr od moe blisko opkruzuvane.EU ima donirano vozila na Agencijata za hrana pred 1 godina za vrabotenite da gi koristaat,Koga se smeni vlasta vozilata im bea dodeleni na inspektorite da gi koristat za sluzbeni obvrski.
1ReTweets1Favorites·Details
#7
1ReTweets1Favorites·Details
#8
@Greatmyo Па и не баш.Има погрешни тези дека ЗЗ се пресметал со Села затоа што Села му се спротивставил ама не кажува дека Села прв почна со нападите во кампањата и дека кажа тешки зборови.
1ReTweets1Favorites·Details
#9
@Greatmyo Инаку Министерството за транспорт требало да даде дозвола пред 2-3 години ама тоа досега не било направено .Дозвола е дадена пред 2 месеци.
1ReTweets1Favorites·Details
#10
@Greatmyo @Libertas_mk Ова е пр.за непочитување на секуларизам.
1ReTweets1Favorites·Details
#11
@3892SK A pritoa se zaborava deka Ministerstvoto za kultura objavi deka ke se ukine zakonot.
1ReTweets1Favorites·Details
#12
@Greatmyo Законит за јазиците ќе се донесеше кога тогаш и тоа беше познато уште од почетокот .Другите закони беа на предлог на пратениците ,а се укина и советот за утврдување на факти што требаше одамна да се направи.
Уставните судии беа на предлог на иванов ,а и е дел од планот 3-6-9.
1ReTweets1Favorites·Details
#13
@Greatmyo Најверојатно мислеле на вакво нешто https://t.co/5iwpLfTaSK
1ReTweets1Favorites·Details
#14
@mindplumber @alikiaj @3892SK @NovaTvMk Лесно се прават спинови ама уште полесно се пага на спинови.
1ReTweets1Favorites·Details
#15
1ReTweets0Favorites·Details
#16
@baljumbaljum Kaj nas za zal ne se koristat alternativnite merki koi postojat i zatoa kako posledica na toa ima prenatrupani zatvori.
0ReTweets3Favorites·Details
#17
@Hedera_Genus Јас не очекував дека ќе биде вака бурно.
0ReTweets2Favorites·Details
#18
@Hedera_Genus Претпоставував дека ќе има игри и разни местенки сепак се работи за ВМРО ама дека ќе има разногласие и поделби тоа не.
0ReTweets2Favorites·Details
#19
@alikiaj Затоа ли имаше огномет во Кисела Вода?!Јас се чудев одкај огномет и по кој повод.
0ReTweets2Favorites·Details
#20
@sveste_tese Vo Srbija ima uredba kade sto im se zabranuva na instituciite da kupuvaat vozila .Moze i kaj nas toa treba.

Se izvinuvam za latinicata.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1greatgreatmyo87
2Mindрluмbеrmindplumber29
3Cosmopolitanalikiaj21
4Poison Ivyhedera_genus18
5Sveste tesesveste_tese13
6Зоран Заевzoran_zaev10
7Andrejandrej08110
8Влада на Македонијаvladamk10
9Libertas.mklibertas_mk8
10Aleksandar Tortevskiatortevski8