TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Daniel Anastasoff @algorit007
#reach: 80609   ( 221st )
#followers: 3403   ( 889th )
#1
Оваа жена/мајка/краљица кога и да се кандидира за претседателка на Македонија го има мојот глас .. ако не се отселам до тогаш. #ФатимеФетаи https://t.co/ADLMJtog3M
34ReTweets161Favorites·Details
#2
Водици, Антарктик, 2018. https://t.co/G40eH7zbVp
33ReTweets131Favorites·Details
#3
Направете ги верничиња уште од мала нога, нека бидат послушни овчички, ќе требаат џипови за попчињата уште доолго време. Скраја да е некое на наука и технологија да се нафура.
35ReTweets102Favorites·Details
#4
#Водици во #Скопје .. инаку отворот право што го гледате е канализационен одвод. https://t.co/kou4VVK70t
28ReTweets94Favorites·Details
#5
На #Водно ништо ново. https://t.co/zAT0pDWGWw
33ReTweets58Favorites·Details
#6
Состојбата со Македонска Радио Телевизија во моментов, сликовито опишана. https://t.co/olHMZYkX2W
17ReTweets83Favorites·Details
#7
Промовирани новите костими за капење на Македонскиот национален тим во синхронизирано пливање за #Tokyo2020 . https://t.co/YHQq3sh5Hg
16ReTweets54Favorites·Details
#8
Скопје беше град на солидарноста само кога другите требаа да даваат.
16ReTweets38Favorites·Details
#9
Биро за интелектуална сопственост и авторски права, со андерграунг имиџ како што доликува! https://t.co/2YOZ7305a1
13ReTweets43Favorites·Details
#10
Почнаа со „Ноќта на големите ножеви“ а завршија со „Ноќта на комплексите на малите куриња“.
8ReTweets45Favorites·Details
#11
За среќа е потребно малку, памет у глава и #СреќнаНова2018 ! https://t.co/WbpWWwZGpd
8ReTweets33Favorites·Details
#12
Како што се претпоставуваше во организирање на поворката од 7000 дечиња во религиозни активности, активно учествуваа општински службеници и училишен наставен кадар. Унаку платени со пари од даноци на СИТЕ граѓани на РМ. https://t.co/nZa0UUges1
10ReTweets26Favorites·Details
#14
- Леле брат оскудација.. за леб и цигари неам пари.. што ќе се прави..

* го глеаш на ТВ у директен пренос офарбан у лицето навија на Европско у ракомет..
7ReTweets30Favorites·Details
#16
Дипломирани Физичари, пазете се што зборите и каде се движите, да не ве спалат на клада, тоа е следно. Знам дека малку ве има, затоа.
5ReTweets28Favorites·Details
#17
Науката и технологијата, за разлика од религијата, отсекогаш биле кључ за нашиот опстанок и развој како човечки вид.
6ReTweets23Favorites·Details
#18
Судењето за „Насилство во општина Центар“ закажано за повторно судење на 2ри Февруар, па има ли попедерско нешто од ова?
6ReTweets22Favorites·Details
#19
@sbogoev .. дајте нешто да направиме со Партизан салата.. внатрешноста е сеуште сочувана.. има потенцијал и воља во Карпош за да се обнови таа сала.. #ТвитерБаскет исто нема сала и термин.. секоја минута е битна.
8ReTweets16Favorites·Details
#20
Сега секоја студентка пред да се разголи ќе си помисли на зборовите на Никола Груевски.
5ReTweets22Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Vasilka Dimitrovskaarheoblog21
2Скајлајнprkosot20
3Посольство России МКrussian_emb_mkd19
4PLinMacedoniaplinmacedonia18
5Darko Arsovskidarsovec16
6дамјаневdamjanev16
7Jasna Koteskajasnakoteska15
8Корто Малтезе од 🇲🇰ngc675215
9Poison Ivyhedera_genus12
10Jas.mine.jas4108267711