TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cosmopolitan @alikiaj
#reach: 58381   ( 492nd )
#followers: 2280   ( 1391st )
#1
Лекарите од Штип тужат затоа што 10 години не им биле исплаќани дежурствата - 10 години!!!! и сега се сетија да тужат????
26ReTweets103Favorites·Details
#2
Секуларна држава значи дека државата не е против религиите, туку е одделна од црквата, нема државна религија. Политичарите можат да бидат верници, но не смеат да водат државна политика под влијание на религија.
13ReTweets44Favorites·Details
#3
Лупевска на Топ тема на @televizijatelma не му дозволува на Анѓушев да ја образложи економската програма за да не правел ПР на владата? За неа објаснувањето на владиниот претставник и опозициониот е всушност ПР за нив? па зошто ги викнала во емисијата? што да зборуваат? смешно
10ReTweets44Favorites·Details
#4
Сино небо над Скопје, Шар планина блеска во белината, уживајте во чистиот воздух во Скопје https://t.co/jiA4tZUzN6
4ReTweets56Favorites·Details
#5
ЈАНКО БУРЕК СИ ПРИЗНА: Ѕинго ми наредуваше за што да се збори во емисијата додека одеше на Сител 3 и ДА ЈАДАМ ЛАЈНА, но што да правам морав да ранам фамилија! https://t.co/XYKjjLvJqg via @narodenglas
8ReTweets15Favorites·Details
#6
Redatelj Aleksandar Popovski već je nekoliko puta radio u Gavelli i svaki put je s velikim uspjehom, ne robujući klišejima, donio na scenu priču na nov i uzbudljiv način. - Rikard III kao suvremeni politički triler nikog ne ostavlja ravnodušnim | https://t.co/dOQrfkEvOk
6ReTweets12Favorites·Details
#7
ШОК ЗА РЕЖИМОТ: Еве кој го потпишал законот за јазици со кој Албанскиот јазик е официјален во Македонија! https://t.co/ZQfbUjlWwE via @narodenglas
7ReTweets6Favorites·Details
#8
Градоначалникот на Центар на тв21: ќе гледаме што помалку возила да НИ доаѓаат, само жителите на општината ќе имаат право на слободен паркинг! Молам? Центар не е само на тие што живеат таму, значи тие може да се возикаат со коли,а ние останатите не! Центар не е нечија сопственост
4ReTweets13Favorites·Details
#9
ЗЕМЈОТРЕС, не е скопски, нека се јави некој од југот да каже од каде е!
5ReTweets2Favorites·Details
#10
@box_kiki @mindplumber Во Франција е задолжително според закон , мислам на 10 години, фасадата на зградите да се поправааат и тоа секој сопственик на стан го чини 15.000 евра, градот Париз не го интересира дали сакаш и дали имаш/немаш пари (ако немаш ќе се отселиш)- и после Париз среден, убав? е убав
2ReTweets11Favorites·Details
#11
@box_kiki @mindplumber Обиди се да им го кажеш ова на тие што се исклучија од парно греење во станбените згради, очи ќе ти извадат- логиката за ред и поредок на Македонецот е, ќе правам како мене ми е ќеф!
2ReTweets10Favorites·Details
#12
Слушнав извештај за работа на полиција и ЈО во Србија, 66% од собраните докази на полицијата се неупотребливи за обвинителите! Непрофесионализмот не убива и нас тука! :(((
2ReTweets9Favorites·Details
#13
Што збори Иванов во Парламентот? Притворањето на тие што дивееја на 27. април било реваншизам, политички прогон! Боже кој е претседател на државата, со која некомпетенција :(((
1ReTweets12Favorites·Details
#14
2017, година кога се отарасивме од Никола Груевски и неговите послушници. Овојпат да немаме кратко паметење!
2ReTweets9Favorites·Details
#15
@_RedGandalf_ А ќерките во странство, да,да....., тука има една интересна појава, сите противници на напредок на Македонија, да се европеизира, имаат бекап во странство, ама сите! освен неколкумина така... поспори, кои се влечат по нив
1ReTweets11Favorites·Details
#16
лелееее вмровска подлост, каква недипломатска изјава! @andrej081 @mindplumber - Наумовски: Предлозите на Нимиц се далеку од достоинствено решение https://t.co/xb18uwKEKs
1ReTweets10Favorites·Details
#17
Подарок од диригентот роден во Аргентина, танго 😊 https://t.co/L4o8nu5dMc
1ReTweets9Favorites·Details
#18
Додека на митинзи, на кои се изложуваат програми за иднината на земјата. ги тераат со сила, за вакви црковни манифестации народот сам доаѓа во огромен број - чие влијание е поголемо во Македонија убаво се гледа преку примеров, тоа е.... https://t.co/JLyfUtbBUa
3ReTweets3Favorites·Details
#19
@andrej081 @mindplumber зошто оваа не реагираше кога се воведе вториот јазик за време на жмро, 2008 и 2011? или тогаш и беше отсечен јазикот????? https://t.co/w5tDMGa0Lj
1ReTweets8Favorites·Details
#20
Не ми е јасно зошто се’ уште луѓето одат кај Ефтов, седнуваат пред него за тој да има на кого да го кажува своето лично мислење за гостинот и потоа тој Ефтов тоа да го закачи на ТВ? од мазохизам?- Сашо Тасевски му стана од интервју на Васко Ефтов (видео) https://t.co/etWw13lGA3
1ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Andrejandrej081108
2Mindрluмbеrmindplumber102
3Wannabeiskulirana51
4Mangoran_man39
5Никсонrnixn38
6Dimanodimanovski37
7Girl With Mousy Hairkalakurnica30
8Aleksandar Tortevskiatortevski25
9i999yi999y22
10Д.Д.Ј.drndrnjarinja_19