TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Andrej @andrej081
#reach: 70580   ( 295th )
#followers: 6629   ( 338th )
#1
Го осудивте Дац за помалку од 24 саати ....

Како ли живеете со фактот дека лопоите од дпмне се на слобода ....
37ReTweets121Favorites·Details
#2
Во Атина: Владата го продава името Македонија
Во Скопје: Владата го продава името Македонија

Па кој го купува даае ....
39ReTweets102Favorites·Details
#3
После донесената пресуда за затајување данок ја сменив мојата профилна слика во реалната каква што ме гледа државата .... https://t.co/Zp4FrDFHfP
12ReTweets98Favorites·Details
#4
Законот за употреба на јазиците има 24 члена.
Има 3656 збора
Има 23119 букви

Дпмне има 35000 амандмани .. На 12000 букви имаат по 2 амандмани....

И после биле навредени.

Не постои во Маедонскиот јазик израз кој може ова да го навреди ....
19ReTweets52Favorites·Details
#5
Земи млеко и два леба ... https://t.co/22t0pv99c0
12ReTweets71Favorites·Details
#6
Воинот на коњ да се нарече веднаш Волшебното самарче,
Филип да го промениме во Пиратот од Карибите ....
Олимпија може споменикот да го наречме Доилка на поило ...
12ReTweets44Favorites·Details
#7
ОМЛАДИНО .... Ако сте луди учете ....

Поедноставно е да КРАДЕТЕ и ако ве фатат да го признаете делото ....
8ReTweets44Favorites·Details
#8
Повеќе од четири часа трае координацијата на државниот врв

Никако на Хорхе да му објаснат за кое име се работи ....
6ReTweets41Favorites·Details
#9
Се додека постои дпмне, нема иднина за Македонија ....
8ReTweets25Favorites·Details
#10
Дпмне во собрание троши ваши пари за да го блокира истотот ....

Поради незаконско финансирање ДА СЕ ЗАБРАНИ ПОНАТАМОШНА РАБОТА НА ПАРТИЈАТА ДПМНЕ .....
СЈО ДА ги објави документите од прекинатата истрага ....
8ReTweets25Favorites·Details
#11
Да не се чудите зашто си го сакаат дпмне ....

Имало сите да дрпаат ... Се што им требало е фирма да отворат ...
И сите ешалони задоволени .... https://t.co/iT3mSwR3dO
11ReTweets13Favorites·Details
#12
Барам БАНКА која ке дозволи да опљачкам 50.000 евра ...

Ако ме фатат, ке го признаам делото и парите ке ги вратам ....
8ReTweets20Favorites·Details
#13
ВМРО-ДПМНЕ: Кој ги фрли во контејнер амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазици?

Амандманите имале образ и сами се фрлиле таму каде што им е местото ....
6ReTweets26Favorites·Details
#14
Колку потоглем протест, толку подобро за нас ....

Ама кој да им каже на грците .....
5ReTweets29Favorites·Details
#15
Што твитови се изначитав ова од моето детство ова од вашето детство ...

А вистината е само една ....

Вашето детство е мојата старост ....
5ReTweets25Favorites·Details
#16
Мицкоски: Загрижува состојбата во економијата, 700 милиони евра задолжувања за 8 месеци

Е шо не вратите од тоа што украдовте па да може од сопствени пари да го враќаме долгот кој го опљчкавте ....???
5ReTweets24Favorites·Details
#17
Ако нешто е неуставно доволни се два три аргументи ....

Кога имате 20.000 амандмани, значи дека сте ГЛУПИ, НЕПИСМЕНИ, НЕДОКВАКАНИ, ИДИОТИ, ДЕБИЛИ ...

На таквите не им е место во Собрание ....
5ReTweets19Favorites·Details
#18
@alikiaj @saltwatered Финска на пасошот ги има двете имиња, и уставно и европското ...

Искрено МЕ ЗАБОЛЕ како ке ми пишува на пасош или во било кој документ... Ако економијата не мрдне од место може слободно да се викаме НЕКОГАШНА Република ...
5ReTweets16Favorites·Details
#19
Да ми кажел некој дека од две чашки ракија сум пијан, порано ке паднев од смеење ...

Читајки ги денес пуританциве на твитер се чудам дали од сперма или од кал се правени ....
3ReTweets21Favorites·Details
#20
Фити - Владата не треба да биде најголемиот инвеститор и работодавач

Ете МАНУ измисли млака вода ... Дајте им некоја субвенција ...
Е колку се одлепени од животото тоа е неверојатно ...
Кога ке пораснам и јас сакам да бидам член на МАНУ ....
4ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aleksandar Tortevskiatortevski180
2Mindрluмbеrmindplumber146
3i999yi999y139
4Професор Цветковиќtome_corner123
5Др Арсланагићarslajemenibog94
6Deda Pilos4_pilos86
7EmptyPersonadarkhour_seeker84
8Ja nisam odavdeseirdotmk82
9КурофмиⓇshushmula79
10Dimanodimanovski77