TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Др Арсланагић @arslajemenibog
#reach: 107067   ( 71st )
#followers: 7718   ( 247th )
#1
За кратко сум. Нека почека малата. https://t.co/z45zHxVOYW
50ReTweets173Favorites·Details
#2
Раул не може ни да претпостави што се ние можеме да усереме
36ReTweets165Favorites·Details
#3
Еден апел до дијаспора да продолжи ич кур да не ги боли за Македонија. Кога ќе плаќаат даноци тука, тогаш да кењаат.
Фала.
31ReTweets141Favorites·Details
#4
На тема Српче мрзливиот, неспособниот.... тукушто добивме порака од градинката да си донесеме влажни марамици, тоалетна и течен сапун, бидејќи овој месец општината немало да достави. Повторувам ОПШТИНАТА!
Абе готова општина наследи мамата криминална неспособна!
37ReTweets103Favorites·Details
#5
Дац си поднесе оставка, Министерството ја прифати. Поекспресно здравје. Сите се исти така? Многу брзо заборавивте како функционираше ВМРО и колкаво зло беше.
Него друго ми беше муабетот.....продавам GARMIN GPS.
14ReTweets75Favorites·Details
#6
Да, точно е. Јас сум непоправлива будала која верува во луѓето, соу кил ми.
16ReTweets68Favorites·Details
#7
Другари ова е веќе премногу! Збогум. https://t.co/V9I8kASiOF
9ReTweets85Favorites·Details
#8
Сиромаштија е состојба на духот. Се друго е немаштија.
17ReTweets58Favorites·Details
#9
Владава до сеа ми е као на времето коа немавме доволно луѓе за фудбал, па ќе свирнеш на двајцата копиљаци да дојдат и да играат. Утакмицата тапа, нервози цело време и стално е другиот крив.
13ReTweets57Favorites·Details
#10
Михајло Маневски во Советот за судски реформи.
Што е следно? Груевски Управител на Идризово?
11ReTweets53Favorites·Details
#11
За оние кои не знаат, песнава е за дете кое се самоубило поради булинг. Размислете пред да правите глупости..... Pearl Jam - Jeremy (Official Video) https://t.co/BfNj5yHExb via @YouTube
15ReTweets37Favorites·Details
#12
Многу сакам вакви кога се прават паметни <3 https://t.co/mXYcxvbKiL
9ReTweets43Favorites·Details
#13
Те шкртнав ли, 20 прочки не те отшкртуваат
11ReTweets36Favorites·Details
#14
Sting - I Can't Stop Thinking About You https://t.co/BG7pcb5gJT via @YouTube
11ReTweets35Favorites·Details
#15
Вака.... ако не ги уапсите и ако не вратат дел од парите, од мене глас не добивате никогаш веќе. Рид мај липс.... ни ко гаш!
Ме боли стојко и за нато и за еу. Да си лежат!
8ReTweets42Favorites·Details
#16
Те мислам.
Толку. https://t.co/xWdujY620b
7ReTweets43Favorites·Details
#17
Имам нов директор на работа. Се запознаваме....
- Томи
- Џери

Не му се допадна.
4ReTweets51Favorites·Details
#18
Сите имаме по некој “само да не ме види, ќе ми праи муабет”
11ReTweets30Favorites·Details
#19
@VlatkoVasilj Јовица Михајловски имаше статус каде што вели “мене не ми е јасно како стигаат ништо да не напраат” :))
9ReTweets32Favorites·Details
#20
Добро утро Градоначалниче Српче. Како сте? https://t.co/CZvfmqGTN5
4ReTweets38Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Shqiptare nga Kosovadrndrnjarinja_49
2Професор Цветковиќtome_corner44
3Kurac® NaBiciklu™nebiten_41
4емаglinenaa39
5Филизаunejardin37
6i999yi999y29
7Zarko Ristovskidecimalfawn421028
8ХепиАурhepiaur24
9Mindрluмbеrmindplumber22
10Aleksandar Tortevskiatortevski21