TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tamara @artist13t
#reach: 17770   ( 1732nd )
#followers: 829   ( 3852nd )
#1
За греота. Мисли дека најголем проблем со двојазичноста е тоа што треба да се научи уште еден јазик. https://t.co/ziXhPUeuOn
3ReTweets5Favorites·Details
#2
Да бевме држава како Турција, до сега тие што нелегално го гласаа Талат и што гласаа за двојазичност ќе беа во затвор.
2ReTweets7Favorites·Details
#3
Стојанче, карпа чуек. ☺🤘👏
2ReTweets5Favorites·Details
#5
Дурловска: Верувавме во слободната мисла, во Македонија луѓето се плашат | МКД.мк https://t.co/NBifhwlA6g
1ReTweets6Favorites·Details
#7
Не можем да ја преболим суботава што сум на работа. 😢😷😔
0ReTweets6Favorites·Details
#8
Не можем да гледам више јадење. Мука ми е.
0ReTweets5Favorites·Details
#9
Недела е ден за бурмашина кај мене дома. Ај, добро утро. 😁
0ReTweets4Favorites·Details
#10
Христос се роди! Среќен Божиќ. 💒
0ReTweets4Favorites·Details
#11
Расположение такозвано: Depre mood или не знам шта чу са собом. 🤔
1ReTweets1Favorites·Details
#12
Драги мои синови – вие сте Македонци! https://t.co/fBolmLk5lD via @faktormk
1ReTweets1Favorites·Details
#13
https://t.co/22UPDaFI3a Зошто еднаш засекогаш не сфатат пратенициве дека не можат да гласаат како самите сакаат и според свое убедување кога се ставени во функција на народот и да ги претставуваат барањата и ставовите на народот а не личните интереси.
1ReTweets1Favorites·Details
#15
Забрануем више у мое присуство сестра ми да го гледа Пиратите од Карибите по милионити пут. 🙈😩😬😁
0ReTweets3Favorites·Details
#16
#17
0ReTweets2Favorites·Details
#18
Дојде живот во Сахара (падна првиот снег). ❄❄❄😁
0ReTweets2Favorites·Details
#19
0ReTweets2Favorites·Details
#20
https://t.co/prmgKXEVUw Браво за дечкиве. Ама што работаа социјалниве служби да прашам? 🙁😡
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Гудјон Валур Сигурдсонrmfcmk16
2Ne Izgubennajdengermanec5
3архичичкоpajopator4
4Лажен Цепелин 👑perfectlyslow2
5Faktor.mkfaktormk1
6Јодата од МКyoda_mk1