TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 79648   ( 217th )
#followers: 2625   ( 1207th )
#1
By popular request:
#Macedonia 🇲🇰 on a passport stamp in a segment of the official #PyeongChang2018 opening video! https://t.co/Qz31MnGLtc
35ReTweets58Favorites·Details
#2
Го приметивте постоењето на Македонија во видеото пред отворањето на ЗОИ?
Фото + видео https://t.co/GS18rHAzJc
20ReTweets51Favorites·Details
#3
* Наплатна Велес, се крева завесата *

Не ти плаќам патарина.
- Како тоа?
Па нели Пријателство?
- Ааа, нема гајле, терај пријателе!

* Се разделуваат со солзи радосници во очите *
11ReTweets57Favorites·Details
#4
15ReTweets34Favorites·Details
#5
Мене ми е прашањето дали некој некогаш ќе се замара со ДУИ делот од власта?
5ReTweets52Favorites·Details
#6
Разведете се на време
2ReTweets44Favorites·Details
#7
Прочка или кај нас попозната како Unforgiven
6ReTweets31Favorites·Details
#8
"Се оствари билатерална средба на експертско ниво на која се разменија мислења за суштински теми. Се изрази искрена подготвеност за понатамошна соработка."

* Бевме со другар на ракија и чорба *
7ReTweets25Favorites·Details
#9
За да ти се свиѓа Thor: Ragnarok треба да имаш 13 г. или да си стрипоман (стрипофил)
5ReTweets24Favorites·Details
#10
Неаме мелена плазма?
- Не, ама можеш да ја измелеш.
Неаме плазма.
- Измели обични кекси.
Неаме.

* long stare into infinity
2ReTweets33Favorites·Details
#11
Јебале ве војска и Ивона. Денес напраив лахмаџун за првпат у живот и беше од-ли-чен. Следна мисија: Пиде.
1ReTweets35Favorites·Details
#12
Се нафурав да измислам анти-мамурлак средство што ќе го има у слободна продажба
3ReTweets29Favorites·Details
#13
@Jefto101ot Таблица ко за тебе, да ја стаиш на кавер! 😂 https://t.co/uOSUPhfkpq
5ReTweets22Favorites·Details
#14
Толку ве има точкари и гитарџии овде, абе не ви текна една свирка на Водно да напраите и лајв да стаите видео на тл? Бар да уживаме и ние влекачите без талент за музика.
5ReTweets19Favorites·Details
#15
Она го чека, он касни - порасни
6ReTweets15Favorites·Details
#16
Напишав десетина твитови за моменталната ситуација, ама секако се беспредметни. Затоа, еве ви отпечатоци од чаша. https://t.co/2mpjloZt7z
2ReTweets26Favorites·Details
#17
Сексот е преценет, особено кога го немаш
3ReTweets22Favorites·Details
#18
Тоалетна хартија и брисачи за раце треба да имаат загарантирана стапка на успешни кинења кај перфорацијата. Ако не ја исполнуваат - да ги тужиш за претрпена фрустрација
3ReTweets22Favorites·Details
#19
Биди ми коала, ја ќе ти бидам еукалиптус
5ReTweets15Favorites·Details
#20
Сите сме оштетени некако, прашањето е кој колку се справил со штетата
5ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Холи Голајтлиbreakattyffanys47
2Стормрејџ 👍👌👊strastniot33
3PokojniTozajaopokojnitoza25
4Duchess Bananabanankata18
5Shqiptare nga Kosovadrndrnjarinja_16
6Ишаретisharet8416
7Ибе Паликуќаibe_palikukja16
8MyMorningJacketprkosot13
9Motah - Клингонскиmotah2313
10(Л)УТКАmajaska13