TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aleksandar Tortevski @atortevski
#reach: 130598   ( 18th )
#followers: 5234   ( 490rd )
#1
Советниците на Центар пред утре да изгласаат 500.000€ за кк Работнички нека ги погледнат сите вц-еа во училиштата во Центар а може да ја посетат и Детска онкологија па после нека одлучат кај ќе ги дадат тие пари.
208ReTweets474Favorites·Details
#2
Тунтев:" Патните трошоци сме ги наплатиле бидејќи тие реално ни следуваат". Хмм значи сега на Бона Силванова треба да и се извиниме што ја хејтавме а СЈО да ја запре постапката. Ало музика!!! Доаѓање и враќање од работа НЕ Е СЛУЖБЕН ПАТ!!!!
144ReTweets438Favorites·Details
#3
Гледам емисија за Дикембе Мутомбо,СЕКОЈА ЧЕСТ!Човекот донирал преку 50 милиони$ за здравство во Конго. Кога ќе ги видам некои од нашиве што заработија по 20 милиони€ од спорт а прават кампови за да земат по 10.000 денари од дете. Цревата ми се превртуваат.
101ReTweets332Favorites·Details
#4
Ги молам сите доктори коа идам на преглед да не ми го даваат илјада пати добиениот совет:" ГЛЕДАЈ ДА НЕ СЕ НЕРВИРАШ". Синкир ја коа стануам сабајле да се прекрстуам и да си викам.: ИШАЛА ДА МИ ТРГНЕ ДЕНЕСКА НЕРВИРАЊЕТО".
90ReTweets346Favorites·Details
#5
Падот на на сите ни дојде као она на 13 години коа си сакал да ти купат лизгалки и ти пуниш 19 и татко ти конечно ти ги купуе за нова година а ти веќе имаш проблем женската ти е трудна трети месец.
75ReTweets286Favorites·Details
#6
Кој беше "генијалецот" што го смисли денешното сценарио 7.000 деца да одат прво во општина а после во црква? Сендвичи и кока кола имаше? 500 денари дневница? Списоци? Јавување од штаб?
81ReTweets261Favorites·Details
#7
Уште Стефчо ГРОМ и Ѕинго да влезат у владината коалиција и вистинските реформи може да почнат.
73ReTweets266Favorites·Details
#8
Давањето огромни општински пари за кошаркарски клуб ти е исто домаќинлук као дома да немаш да јадеш,да ти тече покривот,да спиеш на земја,да ти е затната канализацијата и да ти се врќаат гомната дома а ти со бизнис класа да одиш да гледаш Реал-Барцелона и во ложа да седиш.
59ReTweets254Favorites·Details
#9
На твитеров запознав навистина многу прекрасни луѓе.Би сакал во 2018 животот и кармата да им донесат барем дел од среќата што ја заслужуваат.
50ReTweets281Favorites·Details
#10
Немам ништо против Оливер да ја даде платата за црковна песна.Против сум што ја платил со пари од МВР. Верниците нека си ги носат децата во црква но не преку училиштата.Градоначалниците не се никакви татковци на децата и не смеат да плаќаат за превоз на ученици до црквите.
45ReTweets203Favorites·Details
#11
СОВЕТНИЦИ ВО ЦЕНТАР!Плате те го лекувањето на детево и ќе ја имате мојата подршка.Смалете од платите на кошаркарите. https://t.co/n7fBsynY9p
61ReTweets155Favorites·Details
#12
Дечки! Правен факултет ќе ја преиздаде автобиографијата на професор др.Ѓорѓи Марјановиќ насловена како Стручен труд.Прекрасна книга читајте ја и учете од еден од најголемите наши умови и веројатно најголемиот наш борец за правда,слобода и демократија.
42ReTweets198Favorites·Details
#13
Колку треба да си глуп и сељак во услови на енормна загаденост со огномет свечено да отвараш ЗГРАДА!!!
38ReTweets205Favorites·Details
#14
Главна вест денес по порталиве:" Премиерот Заев оствари средба со министерот за финансии Тевдовски" хммм а ја па мислев дека работат у иста фирма.
32ReTweets207Favorites·Details
#15
Свештениците од сите вери и религии за сите страдања,маки,немаштии,тегоби, секогаш го вперувале прстот кон "оној горе". Доколку го покажеле владетелот тоа можело да му ја загрози положбата и на императорот а и нивната. Меша Селимовиќ- Тврдина.
35ReTweets165Favorites·Details
#16
Американска амбасада дава проглас до сите субјекти да дадат предлози за намалување на загаденоста. Тоа значи дека финансиски ќе го помогнат секој проект и нашиве кога ќе отидат таму?"Дувна ветер и ние парите за Работнички ќе ги дадеме парите".Фала,пријатно и господ напомош.
37ReTweets131Favorites·Details
#17
Ај у стотче дека Мицковски ќе биде лидер на вонпарламентарна партија. Илче, Антонио и Трајко први ќе ја напуштат пратеничката група а после и сите други.
27ReTweets130Favorites·Details
#18
Соња ТАТ пак измамила луѓе за 600.000 €. Абе што ја затварате жената?. Она само наоѓа "пациенти" што сакаат Соња да им ги оплодува парите а они да лапаат камата.Јбг ризик ствара капитал.
20ReTweets142Favorites·Details
#19
Да го субвенционираш Ристо бомбата со 36.000€ ти е исто како Германија по војната да исплаќала пари пропагандистите на Гебелс.
24ReTweets130Favorites·Details
#20
За сексуалното вознемирување само едукација на општеството. Сум видел екстремни случаи. Татко што со години ги силувал ќерките затоа што многу ги сакал ама и лажни пријавувања во текот на разводот на брак. Затоа треба едуцирани истражители,психијатри судии и навремени пријави.
24ReTweets107Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Никсонrnixn141
2i999yi999y121
3Mindрluмbеrmindplumber100
4Andrejandrej08192
5Д.Д.Ј.drndrnjarinja_53
6Влада на Македонијаvladamk53
7Др Арсланагићarslajemenibog53
8Професор Цветковиќtome_corner46
9Deda Pilos4_pilos44
10Jasna Koteskajasnakoteska42