TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Evian @aveevian
#reach: 131527   ( 16th )
#followers: 1886   ( 1697th )
#1
Не, СДСМ. Не ви треба време. Врска немате што правите! Немате ни краткорочни планови, а не визија! Немате кадри, ни намера да ги најдете! За 11 години требаше да имате решенија за секој проклет проблем, со детален опис во чекори!
174ReTweets467Favorites·Details
#2
Сите од патување се враќаат дома, Македонец во реалноста.
66ReTweets190Favorites·Details
#3
Она "што е твое ќе си дојде", заборавете. Прво треба да знаеш што сакаш. Второ, да го заслужиш тоа што го сакаш. Трето, да одиш и да си го земеш.
65ReTweets180Favorites·Details
#4
Дај ми снег. Планина. Сино небо и блескава белина. Уморни нозе, смрзнати дланки и вжарено лице. Врел чај од сушени боровинки. Сендвич направен набрзина, со штосенашло. Љубов и слобода! Дај!
61ReTweets154Favorites·Details
#5
Колешка ја праќа сликава во групен чет со "Не сум јас хехе". Колега одговара "Знаеме хехе". Експресно напуштање на четот, сите! 😨😂 https://t.co/BheVvFjS9g
33ReTweets175Favorites·Details
#6
Хари Потер и Кривината на Плетвар https://t.co/XDTZzJ2du6
32ReTweets165Favorites·Details
#7
Сакале да слушнат "те сакам" штом се разбудат.... пфффф не ви рекле "полежи си ти, јас ќе направам кафе", затоа сте такви.
39ReTweets143Favorites·Details
#8
Ако ти кажат "Дојди", оди веднаш. Ако ти кажат "Остани уште малку", не вели "Морам да одам, имам работа". Ако те гушкаат, не заминувај додека те пуштат. Биди тука, со нив. За нив. Нема да се тука засекогаш.
46ReTweets116Favorites·Details
#9
Се моли Заев да излезе од салата додека е време. Фала.
35ReTweets130Favorites·Details
#10
Не мораш ништо. Така сакаш.
43ReTweets105Favorites·Details
#11
Не ве разбирам. Толку нетрпеливост, омраза, осветољубие, исмевање на луѓе кои ништо лошо во рл не ви направиле. Очи не сте им виделе. Со кое право? Зошто? Не сакам да ве разберам, простете.
37ReTweets99Favorites·Details
#12
Ако си заборавил, не ти било битно. Точка.
35ReTweets102Favorites·Details
#13
Каде одат желбите кога ќе се изморат од својата неостварливост?
28ReTweets117Favorites·Details
#14
Ако не боли, не те менува.
34ReTweets98Favorites·Details
#15
Се се сведува на тоа - каде се јавуваш кога не можеш сам да се справиш со светот, кога срцето е претесно за толку среќа, страв или болка. Кој е твоето безбедно место?
39ReTweets82Favorites·Details
#16
Оној мир кога дете ќе ти се стутка во прегратка и ќе ти прошепоти "Тета, раскажи ми приказна"... А ти измислуваш цели светови, принцези и змејови, за да трае подолго, да не порасне пребрзо...
Тој мир ви го посакувам.
23ReTweets127Favorites·Details
#17
Мината година сфатив што сакам од животот: Се.
Оваа видов како тоа Се изгледа. Ви посакувам во 2018. да откриете кои сте, каде сте и каде сакате да бидете. Да најдете воља тоа да го реализирате. Со насмевка во очите и море во градите.
29ReTweets102Favorites·Details
#18
#ОнаКога те боли туѓа болка. Можеби и не е толку туѓа штом боли...
29ReTweets79Favorites·Details
#19
Некој за кафе? https://t.co/KiZDjVMaPV
16ReTweets116Favorites·Details
#20
Убаво е кога некој ќе помисли на тебе, нели?
25ReTweets75Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus117
2Katykanunis_145
3LadyStardustladyfromthestar43
4вина невинаnalutilus34
5Nea Chlamydiaschiffer_pg1433
6Кукуњавскаemmyllija28
7На Ванчо постариотkarsijak27
8БабаКаља ❄️katemagritte27
931partizangunner25
10Пердуфpikabu0024