TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Goran Peoski @azder
#reach: 54005   ( 578th )
#followers: 5531   ( 449th )
#1
разликите се очигледни https://t.co/BbWO6rsDti https://t.co/VPUUm88i1B
12ReTweets46Favorites·Details
#2
@The_BB_ #ташак - добро оди и за на СЈО предмети https://t.co/JcOErjvxiU
6ReTweets11Favorites·Details
#3
@ngc6752 it's not OK to be proud of it https://t.co/5RmL1dBRhr
4ReTweets13Favorites·Details
#4
еднонод најдобрите објаснувања за законите на термодинамиката*

* кога го слушнав, одејќи по улица, се изнасмеав на глас https://t.co/4kYaOqeHjY
4ReTweets10Favorites·Details
#5
4ReTweets7Favorites·Details
#6
@JasnaKoteska „слободоумните на твитер” - good one :D
2ReTweets8Favorites·Details
#7
@Ce_ne @Shkottt Не се вика Богохуљ, се вика Хулахуп
1ReTweets10Favorites·Details
#8
како им изгледа вашиот код на непрограмери https://t.co/9NSzERSwHD
0ReTweets10Favorites·Details
#10
собрале 30 потписи во сенатот за решение да го поништат решението на FCC да го поништи решението на FCC да ги стави интернет операторите во title 2

на кратко: ќе ја спасуваат неутралноста во конгресот
3ReTweets1Favorites·Details
#11
@Makedni @HAEMUSorg @Karev_Nikola @NatGeo " when Monastir was #Greek " - Greece didn't exist until the 19th century... it was a Roman city
2ReTweets4Favorites·Details
#12
@EStavrevska затоа што со тенкови сите комшии ќе им станат нервозни
2ReTweets4Favorites·Details
#13
радосна боенка https://t.co/IPDZZefS9Z
2ReTweets4Favorites·Details
#15
@FlavrSavr не треба да биде
2ReTweets3Favorites·Details
#16
@Skraci знам еден истото го правеше... премиер стана
1ReTweets6Favorites·Details
#17
nature will just incorporate our transgressions, after we go extinct, and move on https://t.co/sLaiDINHu4
2ReTweets3Favorites·Details
#18
nobody expects the macedonian inquisition https://t.co/fCO7PXlSNy
1ReTweets6Favorites·Details
#19
@jp_euro @TheFitzzz @L_Petroff @kakoTrotsky Попросто е, нема снег годинава да го изненади македонија пат, па затоа има деца да ги изненадат родителите - да се задржи традицијата на зимски изненадувања
2ReTweets3Favorites·Details
#20
1ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber165
2Парго™parg098
3Jasna Koteskajasnakoteska68
4MJSneskafena59
5Les meraqueslecaffeine56
6Jovan Petrovjp_euro55
7Кралица Царref49
8KatttP.katttp44
9Бибиthe_bb_44
10Имам девојкаseirdotmk43