TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штрудла @balerinamina3
#reach: 31957   ( 1079th )
#followers: 509   ( 6020rd )
#1
- Некоја отишла во болница и...
- А што и било?
- Не знам, отишла на преглед и...
- Со мој термин била или како?
- Амори жено остај ме да си го кажам вицот!

Татко ми и мајка ми. True story.
4ReTweets34Favorites·Details
#2
Откако станав шефица, ми се јавија две три женски лица да ме прашаат како сум и ми се обратија со "драга". Целава работа се коси со здрав разум, ја да ви кажам.
2ReTweets22Favorites·Details
#3
Петок и дома ми е најубава комбинација.
2ReTweets13Favorites·Details
#4
Испаѓа Теа Модерна со цедињата биле поголеми заштитници на нашата музика отколку надлежните институции.
1ReTweets14Favorites·Details
#5
@stevanangija @EmilAtanasovski The Human Internet Explorer strikes again
4ReTweets4Favorites·Details
#6
Ај потишина, да се чуеме малце! Мислам дека наебавме. https://t.co/7TpvFrEbpv
2ReTweets7Favorites·Details
#7
Секогаш смислувам нови начини за мотивирање на соработниците. https://t.co/3UyON0SSwY
2ReTweets6Favorites·Details
#8
Тек е 9:00, а веќе за влакно избегнав тепачка. Rise and shine bitchez
1ReTweets9Favorites·Details
#9
Судијата Панчевски колнел по фејсбук. Ајде сега одново да го прочитаме ова, ама полека.
Судија...колне...по...фејсбук...
2ReTweets6Favorites·Details
#10
Како да провериме дали земјава ни е изградена врз подземни води и дали има промаја меѓу Албанија и Бугарија па сме вака фатени во националната кичма?
2ReTweets6Favorites·Details
#11
Јави ми се на Ватсап асап
1ReTweets7Favorites·Details
#12
Павле да не се вика веќе на ТВ, тажно е.
1ReTweets7Favorites·Details
#13
Едно знам - во Македонија само дното е релативна категорија. Се' останато ни е апсолутно, на чело со злобата и глупоста.
1ReTweets7Favorites·Details
#14
Среќа Фалкон хеви не беше на мисија да слета во Скопје. Кој ќе се објаснуваше.
2ReTweets4Favorites·Details
#15
😂 после 5 години на твитер https://t.co/d6809nHYTR
1ReTweets6Favorites·Details
#16
@Mjaymkd @mnogulosha @TheFitzzz @i999y Дали си бе ти нормален или нормална?! Имаш ли домашно воспитување и малце човечност во себе будало една недоквакана?! Мрш и од твитер и од земјинава топка барабо глупа!
0ReTweets9Favorites·Details
#17
Таман кога ќе помислам дека нема веќе ништо да ја инспирира, ќе ме демантира со нешто маестрално https://t.co/XRcQJy4OTv
1ReTweets5Favorites·Details
#18
Друго е автопат, си има тежина, има симболика. Вас коа ве крстевме одма знаевме шо како, пет минути работа беше.

Еден е татко.
1ReTweets5Favorites·Details
#19
Зошто секогаш пишувам "пиздрав" кога е битно беееее?
0ReTweets8Favorites·Details
#20
Бујар ме нежно, Бујар ме фино полако
2ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jewelskaiskulirana50
2PokojniTozajaopokojnitoza42
3Mimiimimnone13
4Zarko Ristovskidecimalfawn421012
5Муаркоmuarko11
6Катарина Вит ❄perfectlyslow6
7Новиоmajstor_neo5
8TrashPanda™ 🦁strezovski5
9Др Арсланагићarslajemenibog5
10БабаКаља ❄️katemagritte4