TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Duchess Banana @banankata
#reach: 84865   ( 177th )
#followers: 2215   ( 1445th )
#1
Од кога тоа пристојниот живот стана "луксузен живот"?
15ReTweets45Favorites·Details
#2
Природата е ненадјебива. https://t.co/tR143Jq4NG
8ReTweets65Favorites·Details
#3
Знаете дека 75% од возилата ни се Еуро 0, 1 или 2 стандард?
Епа пак да го увезувате кршот од европа и да барате чист воздух додека кукате дека нема за леб.
13ReTweets45Favorites·Details
#4
Плаќам и здравствено и пензиско.
Еве сеа гледам, тешко ќе ја доживеам пензијата пошто ќе работам до 100 години. А во државно здравство не можам да припарам, нема термин, нема услуга.
Разбирам социјална држава, ама што е многу, многу е!
9ReTweets43Favorites·Details
#5
Министерството за труд и социјала да ги прочешла корисниците на социјална помош, некои од нив изградија куќишта и возат мерцедеси. Онака, нек си проверат кај одат нашите пари.
12ReTweets34Favorites·Details
#6
Еј да знаете ко ќе пишете #цркнете одма пијам цијанид, секој пат!
11ReTweets29Favorites·Details
#7
Пошто врска си немате од климатски промени, ја да ви кажам дека кај и да е, Грчка ќе е под вода, а ние ќе искочиме на море. На нивите ќе вирее марихуана и сите ќе бидат кул.
6ReTweets43Favorites·Details
#8
Ова! 😍😍😍 https://t.co/UTPWtuUlPU
8ReTweets32Favorites·Details
#9
Се е поубаво растопено.
Чоколадо.
Сирења и кашкавали.
Душа.
#романтиканатл
7ReTweets33Favorites·Details
#10
Пратениците по дифолт да земаат двеста евра плата. За присуство на секоја седница во месецот- 1000 евра. За секој даден предлог, амандман, организирана јавна и надзорна расправа- бонус според заслужено.
Ај па да видиме дали ќе се дембелчат.
5ReTweets30Favorites·Details
#11
Светот станува "smart", а луѓето dumb.
7ReTweets19Favorites·Details
#12
За да умееш да даваш, треба да имаш полна душа.
А вие само сакате да земете, празни душички.
6ReTweets21Favorites·Details
#13
Докторот: Треба да пиеш црвено вино, добро е за очите.
Јас: *пие шест флаши на ден.
4ReTweets25Favorites·Details
#14
Си го ре-открив готвењето ко пасија, што ме прави многу среќна!
Требаше да станам chef.
4ReTweets24Favorites·Details
#15
5ReTweets19Favorites·Details
#16
Ова наше скапано општество те праи да ти е незгодно што си непушач.
Ебаве тоа испревртените вредности.
5ReTweets16Favorites·Details
#17
Шо знае нормален шо е ваква лудост? https://t.co/6Lvd7ZmLq9
4ReTweets17Favorites·Details
#18
Сеа да го видам да не ми каже дека ме сака! https://t.co/FAkcaMv0MK
1ReTweets25Favorites·Details
#19
Немаш потреба луѓето да ги бркаш од својот живот. Сами си заминуваат, баш кога треба. И после сфаќаш, требало баш така да испадне.
3ReTweets16Favorites·Details
#20
Слушам ќе го прекрстиле автопатот Е-75, а патарините ќе ги укинат?
#Јер на пријатели пари не им се земаат.
3ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Грејт Манитуfirewaterme44
2Dr. Phalluslesenpeperut41
3Shqiptare nga Kosovadrndrnjarinja_39
4KatttP.katttp31
5БабаКаља ❄️katemagritte28
6Jasbrlabrla26
7PokojniTozajaopokojnitoza24
8КурофмиⓇshushmula23
9Аритмијаsnowgirly222
10Flash Gordongoranpavlovski221