TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Baze Lazevski @bazelazevski
#reach: 79437   ( 234th )
#followers: 7919   ( 228th )
#1
Лево - Еве што се градело во САД во 1902
Десно - Еве што се "градело" во Македонија во 1903

И сакате да се споредуваме со нив?! https://t.co/03tXL7qnrI
24ReTweets81Favorites·Details
#2
Кога се објавија листите со кандидати за градоначалници највеќе забелешки и реакции имаше за @sbogoev !
Баш тој @sbogoev моментално е светлосни години пред сите останати.
Браво 👏👏👏
12ReTweets78Favorites·Details
#3
#ДојдеЖивот бе !!!!
Ќе сретневте ваква слика во минативе 11 години м?! https://t.co/XN2hoITnhG
16ReTweets62Favorites·Details
#4
Да ја завршиме старава со стил! https://t.co/KAvqAFfR1v
8ReTweets58Favorites·Details
#5
Хали факинг 51 година има Бери https://t.co/MMdiKvbPZx
5ReTweets66Favorites·Details
#6
Јас пак мислев книга некоја прочитала..... https://t.co/yZWHJqwAje
6ReTweets50Favorites·Details
#7
ЕКСИКО Е НА САШО МИЈАЛКОВ !!! https://t.co/ObZS4wLaO8
11ReTweets32Favorites·Details
#8
Слушам и на последниот говот си читал?!
@GruevskiNikola ти си најголемиот непријател и најкатастрофалната непогода која и се десила на Македонија последниве 10 години.
Те молам изгуби се до пролет и со среќа на суд.

Искрено
Баже Лазевски
9ReTweets37Favorites·Details
#9
Од каде си?
- Од Маа Ки Дунија
7ReTweets35Favorites·Details
#10
ВМРО ќе се подели на три дела.

1 - ВМРО 🇧🇬🏳️‍🌈 БУГАРОГЕЈСКА
(на Антонио Милошоски и Илија Димовски)

2 - ВМРО ♻️ СОНЧОГЛЕДНО ЏЕДАЈСКА (на Филип Т. Петровски и следбениците)

3 ВМРО 🏳ПРИСТАО САМ БИЧУ СВЕ ШТО ХОЧЕТЕ (на Гвујо и Мице)
5ReTweets31Favorites·Details
#11
Груевски пристигнува во салата во Валандово #Конгрес https://t.co/WND09mRV5S
6ReTweets25Favorites·Details
#13
Се формира ново ВМРО. Прв ден у седиште, седат Мицко и Грујо...

Мицко шо бе ладно?
- Ладно е шефе, нема греење.
Мицко кафе кој ќе направи?
- Никој шефе, неаме пари за кафекуварка.
Мицко за вака ли те ставивме прецедник?!
- Тоа шефе требаше да мислиш кога му рече "НЕ" на Заев!
9ReTweets12Favorites·Details
#14
Од сабајле до сега преку 10 портали објавија вест за ЦЕЦА и нејзината слава. ЕТЕ ЗАТОА СМЕ ДНО!!!!!
6ReTweets20Favorites·Details
#15
Салати спремно... https://t.co/wdSQuXxdJp
2ReTweets30Favorites·Details
#16
@mindplumber Шофер на директор на ЈП во Велес носи фискална од гориво ставил 68 литра, а колата има резервоар 53 литра !!!!!
ПРОСТИ СЕ!!! ВМРОВСКА ПРОСТА МАСА !!!!!!
6ReTweets16Favorites·Details
#17
Вера Милошевска-Јосифовска
#ИдиотНаДенот https://t.co/XBjAW4oBkT
4ReTweets21Favorites·Details
#18
Еден комшија се врати од Германија. Го прашувам како и кога ќе оди пак?
Одговор: Толку е. Не одам веќе. Да имаш 2-3 животи па еден да потрошиш за Германија е ок, а вака, вака не се исплати.
#СеЕКажано !!!
5ReTweets17Favorites·Details
#19
Прво ја изгубивме Премиер Лигата, како најквалитетна, а со тоа и најскапа.
Потоа ги изгубивме и Ла Лига и Бундеслига.
Па Телма ја изгуби СеријаА како најефтина но негледана.
Па МТВ ја изгуби ЛШ во вторник
Е сега ја изгуби ЛШ КОМПЛЕТ!

ЗАМИСЛЕТЕ, И КВАЛИФИКАЦИИ ИЗГУБИ!
4ReTweets19Favorites·Details
#20
Летајте со WizzAir рекоа, рекоа ефтино е ......
*бараш 4 карти за Рим за во Април .... 73.000 денари !!!!!!!
3ReTweets21Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Darko od PoTkRoVjEdarko880126
2Д.Д.Ј.drndrnjarinja_77
3Poison Ivyhedera_genus75
4Maximum Overtrollmaximovertroll55
5Ригоберт Сонгnoluckmakedonec53
6Joséfina 👑tetkatrende39
7Tom is Loveegodollaric39
8Sveste tesesveste_tese38
9Бич ПЛИЗЗkirilmkd38
10Трпанаnatalijaaat37