TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТвитеротНаАнаФранк @box_kiki
#reach: 105291   ( 73rd )
#followers: 5317   ( 476th )
#1
Ја слушам Фатиме Фетаи на "360 степени" на алсат (патем одбра да зборува на македонски иако не мораше) и си мислам: женава зборува подобро македонски од сите вмровци заедно, истите оние врмовци кои сакаат да го спасат нашиот јазик од такви како неа.
Па има ли поголема иронија?
73ReTweets316Favorites·Details
#2
-комши само ти немаш платено за фасада
=е ако де, шо ќе ви плаќам и онака ја праите хехехехе

2 weeks later: https://t.co/5QXIpA2429
38ReTweets212Favorites·Details
#3
-Ако може едно такси кај Вардар.
=Киното?
-Не бе реката ебате хахаха
=Во ред, кола 42 за 3 минути под мост Око.
-Се зезав бе ало... ало... алооо? https://t.co/mUr0lb8QlS
48ReTweets168Favorites·Details
#4
Почнаа да возат и на плоштад? Аа па редно беше, само уште таму остана. https://t.co/FPedhO7kBV
51ReTweets149Favorites·Details
#5
Вечити страв на Македонецот е дека некој ќе му ја распарчи државата, а сам колку што си ја има уништено друг и да сака не може.
36ReTweets140Favorites·Details
#6
Да ми кажеше некој дека еден ден есдеес ќе кажеа дека протест за загадување е дело на вмро а религиска поворка е спонтано собрана, додека довчерашни немаправданемамир борци ќе ги бранат и ќе се понашаат ко илче гебелс ќе си речев, ги цитирам Фчерашни: "ама ти мене ме дупиш така?"
34ReTweets120Favorites·Details
#7
Nema na cemu, samo ti budi kuci sedila i cutala https://t.co/DTSxzK5GAl
30ReTweets131Favorites·Details
#8
конечно го изгледав интервјуто со тасевски и ефто. да не се лажеме, васко (иако не го сакам баш) избриша патос со сашко како ретко кој до сега. се надевам истово ќе им се случи на сите т.н. независни немаправданемамир пијавици што менуваат став во зависнот од потребите.
25ReTweets93Favorites·Details
#9
Зошто мажите живеат пократко од жените vol.2 https://t.co/4kIRM9MTy7
24ReTweets93Favorites·Details
#10
си купуваш гиро за на работа, по пат си викаш леле не можам гладна сум, ќе почнам да го јадам, гризеш, се умацуеш као прасе цела и фаца и блуза и све, и одеднаш проаѓа:

бившиот со девојката
класната од основно
шефот
фитнес тренерот
тој шо те скина у средно со жена му и 2 деца...
16ReTweets110Favorites·Details
#11
Немојте вака пред децата, да не ви се соберат спонтано 7000. https://t.co/vgFGhnTPem
28ReTweets63Favorites·Details
#12
Јас да сум на власт би пуштила патроли у инвалидски колички да шетаат по град. Ако поради некое возило качено на тротоар количката не може да помине да има казна 6 месеци затвор за загрозување на безбедноста на движење. Па ај да ги видам сељачиштава што ќе праат.
24ReTweets71Favorites·Details
#13
„Бонева искеширала 100.000 евра екстра за патни трошоци“
секој нормален: врати ги парите кокошко!
жмроњ: а на овие сјо бе не им истече мандатот?
18ReTweets61Favorites·Details
#14
"Уште курвиве ни фалеа у државава!"

*вработена е како секретарка во фирма пошто се плеска со шефот
15ReTweets62Favorites·Details
#15
На Каракамишева ѝ го ограбиле домот, све ѝ испревртиле. Се надевам дека конечно ѝ го нашле достоинството заборавено во некоја фиока
13ReTweets64Favorites·Details
#16
Надувана сум или стварно маицава личи на фаца на фараон? https://t.co/IYRztEIBIm
9ReTweets67Favorites·Details
#17
-Слушна? Куче каснало дете...
=Ма ајде, све тоа треба да се отруе, да ги ебам и анима мунди, сеа ќе излезам да ги кољам низ град...
-Ама чекај, детево прво му ставило петатда у уста, затоа...
=А бе дечиња, знаеш како е, павали, сакаат да си играат и они...
12ReTweets51Favorites·Details
#18
Немој Неме Радуј!
@Хубо https://t.co/n8yTlcEWY4
7ReTweets66Favorites·Details
#19
*у веро
-ај бе шо ќе зиам количка, и онака влегов само по млеко.
*после 15 минути на каса: https://t.co/jjkKElen1I
13ReTweets47Favorites·Details
#20
Не се секирај сунце мамино, ќе им ги достават доказите на ОЈО па ќе продолжат они... https://t.co/H73FFoyQgx
13ReTweets45Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мирче Ацевantiplukach28
2ГЛАСАЈglasajsega18
3Teonateona099010
4Игорче Развигорчеigor_rujo8
5Cosmopolitanalikiaj6
6EmptyPersonadarkhour_seeker6
7Mindрluмbеrmindplumber5
8Sveste tesesveste_tese5
9Еск0барeskobar_od_sk5
10Daniel Anastasoffalgorit0074