TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бранче @branchebananche
#reach: 82667   ( 192nd )
#followers: 1758   ( 1850rd )
#1
Фатална жена е онаа која има што да фатиш на неа
49ReTweets152Favorites·Details
#2
Среќни се оние кои имаат кој да ги испрати и кој да ги пречека
32ReTweets118Favorites·Details
#3
Во свет исполнет со лаги биди искрен и збуни ги
33ReTweets86Favorites·Details
#4
-Од провинција си ?
-Да !Од кај погоди?
-Те препознав по кроасанот!
25ReTweets102Favorites·Details
#5
Физички ме истроши психичкиот напор
23ReTweets80Favorites·Details
#6
Прошетај низ болница ќе сфатиш колку е убаво да си здрав
Прошетај низ гробишта и ќе сфатиш дека си жив мртовец
20ReTweets86Favorites·Details
#7
-Шепни ми нешто убаво
-Од провинција сум
-Јас: https://t.co/12KViEubs8
14ReTweets98Favorites·Details
#8
Довербата најчесто ја изиграле оние на кои најмногу си им верувал
23ReTweets63Favorites·Details
#9
Собирав гнев, бес, болка, тага...ги претворав во црн хумор...ме скршија како стакло...собирав се расеков...жив човек...кога тогаш ќе пукне како балон...
21ReTweets69Favorites·Details
#10
Ги пушташ да видиш до кај ќе одат коа оно си отишле
19ReTweets74Favorites·Details
#11
-Упат за рентген термин у април
-Упат за пнеумослајд, немаат реагенси
Докторка дај еден упат за Бутел ако не или и таму е фул вибам здравството нездрави едни
21ReTweets67Favorites·Details
#12
Проект на владата на РМ кој не постои ама најдобро функционира
"Сите ќе ве иселиме"
20ReTweets69Favorites·Details
#13
Веќе ми е смачено да се мачам за некои работи во животот...
23ReTweets51Favorites·Details
#14
Ќе им простиш пошо се прости и ќе се простиш од нив
19ReTweets61Favorites·Details
#15
Посмешно од Индиец што збори англиски е Македонец што збори српски
15ReTweets72Favorites·Details
#16
Како беше онаа
„Бедна е онаа правда што треба да се правда“

Епа стварно бедно е
14ReTweets72Favorites·Details
#17
Суровата реалност е дека реалноста е сурова
19ReTweets50Favorites·Details
#18
Ново утро нов ден нови срања само стари стресови
19ReTweets49Favorites·Details
#19
Супер е да си образован
Него у животот улична школа и лошо искуство на свој грб знаат исто така да ти одржат добра лекција
18ReTweets51Favorites·Details
#20
Пред 4 години на овој убав ден го разведов копилето
Хани хепи Валентајн
8ReTweets79Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ишаретisharet8412
2Црнокосаcrnokosa12311
3MyMorningJacketprkosot10
4💖Џесика Untouchable💖jovanka0089
5Dino Ringovringovdino8
6Aleksandararkenstone287
7Buçkoyelrambobtwo7
8Tрkаљофкatrkaljofka6
9р а с т аrastareggaezion6
10Милка О. Хакинен 💜🚗milka_oreo884