TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холи Голајтли @breakattyffanys
#reach: 62649   ( 391st )
#followers: 2416   ( 1341st )
#1
Се додека не мислите дека е ОК професори во основно и средно да постираат политички содржини од било каков вид на ФБ. каде што учеиците им се „Френдови“ и дека тое не е мрдната ситуација... we're screwed!
32ReTweets111Favorites·Details
#2
Еве, пак расцвета, цел спрат се восхитува! https://t.co/c6pnAK6AIe
3ReTweets63Favorites·Details
#3
чекам петок, чекам плата, чекам да се смени власт, чекам да се адаптира новата, чекам распуст, чекам да пораснат децата....
Доброто е тоа што додека чекам, и добри, неочекувани работи ми се случувваат, уствари, живот кој е убав!🎁
8ReTweets30Favorites·Details
#4
И после иди снајди се.... (зграда у Кисела Вода) https://t.co/Haoa5aEWEb
5ReTweets31Favorites·Details
#5
Се уште не знам! Дали љубовта се дефинира како многу комплексна или многу едноставна, ама знам дека со вистинскиот човек сите нивоа на комплексност стануваат толку едноставни...
#ЉубовЕ
#ДоброУтро
5ReTweets29Favorites·Details
#6
Од луѓе, оние што рушат стереотипи! 😉
3ReTweets25Favorites·Details
#7
Турли-тава се спрема за еден славенички ручек...😉 https://t.co/gSDW9Z5bIp
1ReTweets29Favorites·Details
#8
Вие шо душа имате? https://t.co/dMhOlzG6Fv
3ReTweets17Favorites·Details
#9
И вака, кога си пиеме @PelinkovacMK како на првиот дејт, и си филозофираме до бесвест... најубаво ми е! https://t.co/byWbkS2njX
4ReTweets13Favorites·Details
#10
Легендарен аутфит на легендарна поп - икона! https://t.co/4jGTgx7wVg
3ReTweets11Favorites·Details
#11
Другарка ми части а јас... oh wtf... ќе к'снам
#Диета https://t.co/KINOxSl2ck
3ReTweets10Favorites·Details
#12
Не знам како со бесплатен јавен превоз ќе ме убедиш да ја оставам колата и да одам со бус на работа....
Не користам бус заради тоа што не можам да се ослонам на него, прљаво ми е, претерана гужва, споро..
Во спротивно, цената со задоволство би ја платила!
2ReTweets9Favorites·Details
#13
... и како вика Влатко Стефановски во последното интервју?
„Овој товар бил намемет за мене!“
Е па легендо, ти симнувам капа секогаш, и не само за музиката... Горда сум што сум твоја сограѓанка - секогаш!👏
1ReTweets12Favorites·Details
#14
А на Зоќи стварно не му давајте више да гледа ракомет.... нека седи на тераса!😐
2ReTweets8Favorites·Details
#15
Среќа што немаше вакви Лего кога јас бев мала...🤣
Happy #InternationalLEGODay на сите љубители на овие магични циглички! https://t.co/BMcEdSQLaL
1ReTweets11Favorites·Details
#16
Тоа што сме испиле 18л еспресо дома, за 3 месеци е единственото што ме теши, кога ќе ми текне дека сме испиле сигурни 13л. ракија...☺!
1ReTweets9Favorites·Details
#17
Што знам едни Скопјани - увек у Охрид се бањаа со шампон у езеро! Ама дека се растени со водовод, па да се осетат поблиски до природата....
2ReTweets6Favorites·Details
#18
Кој има време и желба... и сака да прошета за викенд, еве предлози
https://t.co/KTyOYoEXv2
2ReTweets5Favorites·Details
#19
Филозофијата на Прочка како празник е феноменална... тоа е добрата страна на религијата, нешто во што гледам прогрес...( за разлика од крстот за Водици😣)
0ReTweets10Favorites·Details
#20
@saltwatered @oltovski Мислам дека ова е одлична идеја за хаштаг и, ај да видиме дали ќе успее а? #ПатриотизамЕ , па да видиме што мислат другиве...😍
2ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1b®gasimilacija43
2Кукуњавскаemmyllija15
3БабаКаља ❄️katemagritte14
4Poison Ivyhedera_genus13
5Мадам Мимmpatgod11
6Les meraqueslecaffeine10
7KatttP.katttp8
8[не]јаснаklarascholz7
9PokojniTozajaopokojnitoza7
10Sveste tesesveste_tese7