TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Charles Garrett @britambcgarrett
#reach: 83281   ( 204th )
#followers: 7059   ( 302nd )
#1
Повеќето од графити во #Скопје не се интересни - премногу има од фудбалските и политичките племиња. Меѓутоа има еден агол во Дебар Маало со повеќе од просечна инспирација. https://t.co/RVG0k2oaCC
19ReTweets130Favorites·Details
#2
Со такви нешта рано утро на точак не е тешко.
Добро утро #Скопје.
#СкопскиМатехорн https://t.co/F3xQnFt6mE
16ReTweets109Favorites·Details
#3
Правило за животот: секој ден да прави нешто надвор од својот камфорт зон. Но и за мене како навивач на Арсенал, вечерва беше вистински најубав момент со Јане и неговите пријатели пред посетата во Манчестер на покана на Пол Погба. Среќен пат Јане! #CRYMUN https://t.co/vNRxrS5nux
13ReTweets87Favorites·Details
#4
What’s the role of the Anti-Corruption Commission?

Their name is their job description.

https://t.co/zwmSeFQ0VM
22ReTweets51Favorites·Details
#5
Многу ми е драго за средбата во Лондон помеѓу @Zoran_Zaev и Лордот Робертсон, долгогодишен пријател на Македонија и регионот. #WBSummitLondon https://t.co/BxYxxfd8ZO
6ReTweets85Favorites·Details
#6
Ретко се случува во парламент такви филгуд моменти. Честитки на сите за првата средба на интерпартиската група за правата на ЛГТБИ лица.

Пресвртница е. Но го очекувам со нетрпение денот кога нема да биде потребна таква група.

#СитеСмеЕднакви https://t.co/kFtNdqF5WY
15ReTweets49Favorites·Details
#7
8ReTweets66Favorites·Details
#8
Тутунски комбинат #Скопје. Одбележување на 75 годишнина на депортација на евреите од Македонија.
Учесници од Македонија, Бугарија, Полска, Романија, Израел, и многу други. https://t.co/VqHGpnImvZ
11ReTweets45Favorites·Details
#9
The #Skopje Digital Summit is an important milestone on the road to the London Summit on the Western Balkans on 10 July. #WBSummit2018 #DSWB6

Beautiful logo, BTW. https://t.co/KLcnuBOAb4
12ReTweets40Favorites·Details
#10
So, there's a superb band in Skopje singing Irish - is there a band in Belfast or Dublin singing Macedonian?
Happy #StPatricksDay from the @JavnaSoba in #Skopje. Everything you'd want. Beer, whiskey (with an E), ballads, great craic. https://t.co/Npycz4EY66
8ReTweets51Favorites·Details
#11
Премногу луѓе по пат за Велес. https://t.co/11N4XirCt3
5ReTweets50Favorites·Details
#12
Интересна, важна вест. Укажува на некои работи кои се битни за демократијата - професионален пристап кон работата, лична одговорност, придонес од медиумите, интерес на јавноста и јавна дебата.

https://t.co/dmxyiNHq7f
10ReTweets34Favorites·Details
#13
Покрај нови закони итн, за појако владеење на правото најбитно е сите професионалци да земаат професионална одговорност, да прават одлуки на професионален а не политички темел.

Со претставници од 7 балкански држави, настанов во #Скопје е добра прилика за размена на идеи. https://t.co/sYT0UUPR31
8ReTweets34Favorites·Details
#14
Краток интервју за @360stepeni - Битно е за реформи, граѓани да бараат повисоки стандарди од лидери, од професионалци. https://t.co/jUmFe4rnMY
6ReTweets37Favorites·Details
#15
I love the muffled silence of snow. Добро утро #Скопје ! https://t.co/ZoomSxT5Wl
1ReTweets51Favorites·Details
#16
2018 is a huge year for Western Balkans conversations, all aimed at doing more to strengthen our collective security, stability and prosperity. #WBSummitLondon on 10 July will be a key part of that. https://t.co/FWBimNujqo
7ReTweets32Favorites·Details
#17
Благодарност до Факултетот за Безбедност. Имав прилика да се обратам на студентите со аспекти за сегашната безбедност. Од студентите добив многу интересни прашања. https://t.co/76TQ7i3135
5ReTweets34Favorites·Details
#18
Excellent presentation from Louise Englefield on compelling reasons to make football truly inclusive, to let LGBT people feel welcome.

Well-timed event: can benefit from visibly growing support for inclusion across Macedonia. https://t.co/L5WND6aWhZ
7ReTweets25Favorites·Details
#19
Celebrating formal arrival of London-listed Central Asia Metals plc in Macedonia with Chairman Nick Clarke. Sasa mine in Makedonska Kamenica, with 700 employees, has just achieved record 495 days with zero injuries. https://t.co/m51IRVaEFJ
5ReTweets26Favorites·Details
#20
The #Skopje Digital Summit on 18-19 April, feeding in to the London Summit on 10 July, will be key opportunities for for developing digital engagement across the WB.
Ping @d_manchevski https://t.co/M5KibQ4xe0
7ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Заевzoran_zaev3
2Arsenal FCarsenal2
3Mrchatinamrchatina2
4Public Roomjavnasoba2
5Vladimir Lazoroskiadoohoho1
6360stepeni360stepeni1
7Alex Macedon 🇲🇰alex4macedonia1
8Яstopanot1
9FootballvHomophobiafvhtweets1
10Damjan Manchevskid_manchevski1