TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чорбаџи Ја @corbadzija
#reach: 103586   ( 82nd )
#followers: 3062   ( 1022nd )
#1
Масовни протести во 11 градови во Бугарија против ширење на скијачките центри на Пирин планина и уништување на УНЕСКО Националниот парк.

Вака се сака држава!
Поздрав до сите македонци во Банско. https://t.co/3xurKlu6HE
66ReTweets223Favorites·Details
#2
Сестро, Господ поднесе оставка и му го земаа пасошот.

😂😂😂 https://t.co/JWzUM1ME2l
60ReTweets199Favorites·Details
#3
Идиотите од јавни патишта трошат 18мил € за проширување на патарини, наместо да воведат (речиси) бесплатно систем на вињетки.

18мил € фрлени пари на даночните обврзници.

😡🔫
33ReTweets96Favorites·Details
#4
Прејака маска од Вевчани. https://t.co/U7APjYXs6j
17ReTweets127Favorites·Details
#5
Христијан Мицкоски избран за нов Емил Димитриевски.

😂😂😂
24ReTweets103Favorites·Details
#6
Само 15000€ се потребни за Бојан, додека Богдановиќ доделува 500000€ за богатење на треторазредни српски кошаркари во Работнички. https://t.co/WqLcEfTVgL
46ReTweets35Favorites·Details
#7
@SDSMakedonija НЕМА ДА ВЕ ГЛАСАМЕ!!!

Не заради името, ни заради двојазичноста.

Нема да ве гласаме ако дозволите да се трујат децата и младите со пушење по кафичи!!

ОПРАЈТЕ СЕ!

РТ за подршка! https://t.co/0Yt5FdZbrW
30ReTweets53Favorites·Details
#8
Денеска победи ДЕМОКРАТИЈАТА!

😂😂😂😂 https://t.co/3RCbPUWhdB
17ReTweets54Favorites·Details
#10
Се бараат 12 следбеници (апостоли) за да заокружиме пред полноќ на 3000 следачи.

Ајде колеги бутнете ме.

😂 https://t.co/5gASE5d54b
22ReTweets26Favorites·Details
#11
Нема подобро место за Божик. Магија.

❤️ Colmar, FR. https://t.co/XgyhBx4bVp
9ReTweets61Favorites·Details
#12
Неам проблем со Божик.
Неам проблем ни со деца да пеат Божикни песни.

Иам проблем државни институции да инструментализираат малолетници за популистички клеро-националистички индоктринации и институционално дегенерирање на децата и нивното право на избор, меѓу кој и религиозниот.
12ReTweets51Favorites·Details
#13
Додека му се ракоплеска на човек како Груевски, од тоа дувло на опортунисти - партија не бива.
12ReTweets49Favorites·Details
#14
Да се задолжиш пола миљарда евра за да покачиш плати во образование, здравство и војска (непродуктивен трошок) мора да е еден од најретардираните економски потези на сиромашна земја пред банкрот ВО ИСТОРИЈАТА.
14ReTweets38Favorites·Details
#15
2017та ќе се памти по тоа што го набркавме КОПИЛЕТО!

Преташе.
Тепаше.
Се закануваше.

Среќна Нова #ЧеСиЛежите!

😂😂😂😂
6ReTweets58Favorites·Details
#16
Бејли: Руската салата не е решение за празниците.

😂😂😂
10ReTweets41Favorites·Details
#17
Балкан вечно ќе биде опашка, дури и да е дел од ЕУ.

Затоа мора скрос да се смени парадигмата, а со лидери ко Вучиќ, Борисов, Рама, Харадинај, т’нко.

Едино Ципрас и Заев ми делуваат ко друг ков модерни политичари.

Чудна е играта на суднината баш со грците да се гради нов балкан
6ReTweets31Favorites·Details
#18
Да не се лажеме изборот на Мицкоски е светол пример за демократија, у споредба со #ТвитерНагради

😂😂😂
7ReTweets25Favorites·Details
#19
Речиси 20 години ВМРО владееше со Македонија. Земјата е на самото дно на Европа по сите параметри.

Наравоучение: не биди вмро.

Среќна Нова 2018!
7ReTweets24Favorites·Details
#20
Може ли добар ВМРОвец да биде добар Министер?

Колку што може добар Нацист да биде добар демократа.

#Вилипче
9ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1effoeffo1232
2Boris⚔Nevermoreborisnevermore23
3Sashe Ivanovskisasheivanovski12
4Кокранfortifikacija11
5Katica Kulavkovakkulavkova10
6MFA Macedonia 🇲🇰mfa_macedonia10
7Indian Diplomacyindiandiplomacy10
8Abhay K.theabhayk10
9Filip Medarskifilipmedarski9
10Filip Stojanovskirazvigor8