TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнокоса @crnokosa123
#reach: 121816   ( 32nd )
#followers: 1801   ( 1802nd )
#1
Ајде другари да и помогнеме на душава кој колку можи. РТ РТ РТ .... please https://t.co/YVcazxCIdB
267ReTweets64Favorites·Details
#2
Искрен дечко у мотивационо писмо. 😂 https://t.co/EnH0osg3y0
113ReTweets258Favorites·Details
#3
Значи овоа сенките се страшна работа. 😂 https://t.co/d8B5hrHFQV
56ReTweets238Favorites·Details
#4
Војската да се врате, па да видат овие со кремче фризурки и издепилирани рачиња и ноџиња и шо пушат цигари поженствано од мене како е да се јаде паштета од 1963та. ТОЛКУ!
48ReTweets159Favorites·Details
#5
Не дека е моја, ама лепота ми е ❤❤❤ https://t.co/l9ldrfE2bV
20ReTweets223Favorites·Details
#6
Жени vs Мажи во бутик:
Мажи:
-Срце како ми стои кошулата?
-Убаво!
-Ок ќе ја земам.
Жени:
-Срце како ми стои фустанот?
-Супер мила.
-А да не изгледам дебела?
-Не.
-А бојата убаво ли ми стое?
-Да.
-А да не ми е многу краток?
-Не.
-А шо викаш овој другиот да го пробам?
-
-
-
-!!!!!
38ReTweets121Favorites·Details
#7
Срцкава пораснала. 😊 https://t.co/0AXpGDda0O
27ReTweets127Favorites·Details
#8
Дечки ајде мала помош да не познавате некој/а што издава или издавате стан под ќирија во Скопје за вработена женска особа да е евтин или пак некоја што бара цимерка за да делат стан ? РТ РТ ... please :)))
* Пишете ми во ДМ.
55ReTweets18Favorites·Details
#9
Песимист гледа само темница во тунелот.
Оптимист гледа светло на крајот од тунелот.
Реалист гледа дека тоа светло е уствари воз.
А машиновозачот гледа три идиоти на пруга.
30ReTweets69Favorites·Details
#10
Градски парк #Кавадарциhttps://t.co/c66i58wIys
18ReTweets97Favorites·Details
#11
Во месара :
- Добар ден.
- Добар ден повелете.
- Имате ли жила од вол за бас гитара?
- Не немаме, али имаме пизда од крава за усна хармоника.
23ReTweets82Favorites·Details
#12
#ОнаКога мајка ти ќе те види како си се облекла за излегување. https://t.co/a2Gg7lsHIZ
20ReTweets87Favorites·Details
#13
- "Сине" дека ми се алатите?
- Чекај тато прво да ги излижам. https://t.co/9dkb8O6rwz
17ReTweets94Favorites·Details
#14
Девојкава од Eye Cue не пее лошо за на Евровизија, но јас сум сигурна дека 60% од македонската популација немаат поима кои се тие.
15ReTweets89Favorites·Details
#15
Лошо е она коа имаш пријатели за твитерџии шо те познаваат у живо, и сеа не можиш мислите на твитер да си ги искажиш каа шо треба. 😂
16ReTweets76Favorites·Details
#16
Се расправаат маж и жена по телефон, и мажот и вика:
- Тебе у кревет ич не те бива!
После два саата чекање мажот звони пак на жената да ја праша:
- Кај си беше до сеа шо не креваш ?
- У кревет.
- Шо правеше у кревет ?
- Барав друго мислење.
18ReTweets63Favorites·Details
#17
Бездомник на улица бара некоја пара од еден бизнисмен, а бизнисменот го прашуе :
- Другар ти пииш ли бе?
- Не.
- А се курваш ли ?
- Ни тоа.
- А да ти дадам јас тебе 100 евра, и да те однесам дома кај жена ми само да и покажам како изгледа човек шо не пие и не се курва. Бива ли?
17ReTweets63Favorites·Details
#18
Лепотица на денот ❤ https://t.co/suAnnLqcpn
10ReTweets81Favorites·Details
#19
Да влезеш у кладилница да уплатиш ливче за татко ти. Ти е исто како да си влегла у машко вц по грешка.
17ReTweets60Favorites·Details
#20
Одат двајца Ескими по пустината и едниот му вика на другиот :
- Аууу тука изгледа било многу лизгаво.
- Е од кај знајш ?
- Па гледај колку песок фрлиле.
15ReTweets57Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Нарколептиченact_a__fool202
2Хер Искендер Пашаpashaiskender150
3Еск0барeskobar_od_sk89
4Поглиачиsmoothmanmk78
5Buçkoyelrambobtwo72
6crvenokosata2eyeshadow67
7Бажоzstaka66
8Dixonradovan_sm65
9Logiclizivagan60
10Црниот од Германијаfarbancrn58