TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

дамјанев @damjanev
#reach: 75872   ( 275th )
#followers: 492   ( 6138th )
#1
Уште првата недела од 2018 не поминала, а веќе го имаме кандидатот за шупак на годината. https://t.co/GFQzSoH5Yw
85ReTweets210Favorites·Details
#2
За грев. Едвај скрпил за трошно количе и сега нема пари за паркинг. https://t.co/FIpxQC0UmF
55ReTweets132Favorites·Details
#4
Еве зошто домашното ѓубре иде во контејнер, а не во корпа. https://t.co/eGnsoLPX14
6ReTweets12Favorites·Details
#5
Наградно прашање:
Ова се слики од учебник по Кембриџ. По кој предмет е учебникот? https://t.co/LWWFppmAOv
6ReTweets6Favorites·Details
#6
Има ли твитерџии кои служеле воен рок во АРМ или само јас Џото и Арсла сме? Другите изгледа или сте се криеле или сте старци кои служеле во ЈНА :-)
Имено, од вас резервисти, има ли некој кој добил покана од Дирекција за заштита и спасување за смотра? Не било вежба, било смотра.
3ReTweets15Favorites·Details
#7
Замислете:
* Бандитиве од ВМРО јадат робија за сите пари. Партијата се растура
* На следни избори паѓа СДСМ ради сите глупости
* На власт се некои нови (нормални) клинци
* Бандитите од СДСМ јадат робија. СДСМ се растура
* Македонија е нормална држава, со ЕУ/НАТО перспектива
2ReTweets17Favorites·Details
#8
Уште еден сериозен кандидат за шупак на годината. Ги има поместено и жардињерите за да се натопори таму кај што му било ќеф. https://t.co/cpwTVhZR15
4ReTweets9Favorites·Details
#9
Клучката кај Демир Капија, сликана со Сименс С55 https://t.co/WdtXaJXSwH
3ReTweets11Favorites·Details
#10
Истата корпа. Најверојано и истите сељаци. https://t.co/Kd24OrhSIu
4ReTweets6Favorites·Details
#11
SNL имаа еден скеч од Celebrity Jeopardy со ваков штос. https://t.co/h5UuhrsfyP
3ReTweets8Favorites·Details
#12
@prkosot @algorit007 @dArsovec @Russian_Emb_MKD @Arheoblog @PLinMacedonia Јок. Македонската салата е со овошје.
2ReTweets10Favorites·Details
#13
Го мрзело да ги мрда жардињерите па лренал рачна кај што му се кренал курот :-( https://t.co/vMhXyOw7QL
4ReTweets2Favorites·Details
#14
@rnixn @atortevski Топлификација гори гас. Ова што се гледа е водена пареа. Не туку прајте тензии без потреба.
1ReTweets11Favorites·Details
#15
Не, не. Не ноже да е ова вистинс. Премногу е Монти Пајтон. https://t.co/SNx3sg3FGn
2ReTweets8Favorites·Details
#16
Денес научив дека „не јебе леп него упоран“ не држи.
Се утепав пингајќи ги @gradskopje1, @OpstinaCentar и @o_spasovski за шупацине кои паркираат околу „Краш“ и „Коктел бар“. Со слики со све и пак статива.
@Giotto_mkd на два твита го препаркира министерон и тури решетки на одводот
1ReTweets11Favorites·Details
#17
@ArslaJeMeniBog Не би го хелтал. Само би му поминал пешки преку хауба. Исто, за кратко.
2ReTweets7Favorites·Details
#18
Дојдено е време да повториме: https://t.co/Ibhqfs7hXM
2ReTweets7Favorites·Details
#19
@darjanr @jocoska - Ма немој?
- Се имаш испланирано, знам јас… Ти одамна си се договорил сс тие курви Индијанки!
- А зашто не може и јас да идам ако си ти шеф? Мене никогаш не ме водиш нигде!
- Каква бе округла Земја? Бреее се би измислил само да не си дома!
2ReTweets5Favorites·Details
#20
@dimanovski @mindplumber Уживајте во првата сезона на “Македонија мајка на светот”. https://t.co/qlvnQmr4nC
2ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џотоgiotto_mkd41
2Mindрluмbеrmindplumber38
3Скрачиskraci26
4Motah - the barabamotah2313
5Др Арсланагићarslajemenibog13
6Штофот на Грофотbadijaldzija11
7Парго™parg010
8Nemora d'Aznaccijocoska8
9Мада Факаh3xman8
10Миле Паникаmile_panika8