TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zarko Ristovski @decimalfawn4210
#reach: 66290   ( 378th )
#followers: 1009   ( 3211st )
#1
Сега Ж вика: А бе тоа е не можеш па и цел живот да владееш.
И тие околу него: Да, да, да...
12ReTweets61Favorites·Details
#2
Дечки многу Ви благодарам за поддршката прејако ја почувствав моќта на твитер заедницата, се мислам дури и да го напуштам телово и да трансцедентирам во мрежава засекогаш од што е пријатно. А и така не ми треба ниско дебело.
9ReTweets45Favorites·Details
#3
Свака и част на Новава Година што дојде!
7ReTweets45Favorites·Details
#4
И Русиве ги натеравте на македонски да твитаат, е па браво скидам капа за влијателност.
5ReTweets23Favorites·Details
#5
Татко ми (68) вика не прскале со кемтреилс западњациве за да обезбедат животен простор, они умираат на 40- 50 години. Тоа е се што треба да знаете за пост-социјалистичкиот ментален склоп.
6ReTweets19Favorites·Details
#6
Не смееш да се пофалиш дека плаќаш данок за да не ги повредиш чувствата на Ромите фиктивно вработени во Влада кои што сакаат да веруваат дека чесно ги заработиле твоите пари. Од ова не знам дали постои нешто политички покоректно. Уште да им го испушиме ако сакат ако сме достојни.
4ReTweets20Favorites·Details
#7
Ако цртате куреви на избирачките листиња магично ќе се решат сите проблеми.
5ReTweets17Favorites·Details
#8
И чекај сега од Солза синот студита во Франција, а она пали НАТО знаме. Што изроди ќе беа ова ц ц ц.
3ReTweets19Favorites·Details
#9
Го разгледав профилот на тој што го викате ЧЖР, не ми е јасно што гледате кај него и како може таков лик да ви интересен. Е затоа нема да не биде. Жална Македонија кој све не те гази на денешницава.
2ReTweets21Favorites·Details
#10
Давам приватни часови за ниски, дебели, нереализирани како да успеат на ТЛ.
4ReTweets13Favorites·Details
#11
Оваа година ќе ја паметам по тоа што лично го запознав Господинот Љубиша @Sulimanovic, духовит geek од рангот на Kevin Smith што значи дека и овде можеш да го живееш american dream не е само до географијата и до духот е.
0ReTweets21Favorites·Details
#12
Низок
Дебел
Нереализиран

* седнал да вечера
4ReTweets9Favorites·Details
#13
Многу македонски стана твитеров.
5ReTweets5Favorites·Details
#14
Дечки циклусот е тој Олигархија, Демократија, Популизам и распад уште од Перикле времето.
3ReTweets11Favorites·Details
#15
И сиромашен и да ќутим не може, да се разбереме.
2ReTweets12Favorites·Details
#16
Дечки Вие ги уживате сите благодетите на религијата во секој сегмен од животов ама не сте свесни. Фјодор Павлович Карамазов ја има поентата но за тоа, потоа.
3ReTweets9Favorites·Details
#17
Ќути барем не сме во shithole countries постои некаква надеж, колку толку.
1ReTweets15Favorites·Details
#18
@VlatkoVasilj Најлесно било да се гради со државни пари, видливо е за народ, отвараш работни места непотребни ама нешто се дешава, провизии лапаш на такви уметнички дела без пазарна цена. Мене друго не ми е јасно.
4ReTweets5Favorites·Details
#19
@thBigLebowski Па не знам кој е глуп, Ставрески има стан во Вашингтон, Милошоски во Бон, Попоски во Амстердам, Груевски хотел на пристаниште во Холандија. Се тоа со поддршка од ЕУ и 200.000 бугарски пасоши гратис за вмровците на сметка на името.
3ReTweets8Favorites·Details
#20
@VlatkoVasilj Не знам јас, ама да добиваш избори на масовна хистерија за име, територијални поделби, симболи итн. И да држиш власт со " Важно се гради", а за тоа што си освоил гласови немаш никакви решенија и гласачите тотално да ги заборават тие проблеми, не знам што е тоа. Ендемски феномен.
3ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Цепелашка 👑perfectlyslow163
2емаglinenaa119
3Wannabeiskulirana118
4Lina Lulinalu123lu85
5Barbarellamackaso9zivoti84
6Скрачиskraci80
7TheRealstefan_tod69
8Ген.сек.gen45sek1268
9Артистотshkottt64
10Обичен Александарsendvicsovegeta63