TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 118982   ( 39th )
#followers: 7330   ( 278th )
#1
спонтано пред општина Центар https://t.co/5sJ8XsdIA8
75ReTweets258Favorites·Details
#2
Македонија нема да пропадне ниту од двојазичноста, ниту од промената на името, ќе пропадне од 27 годишната континуирана пљачка на државата од корумпирани политичари и бизнисмени... без „Њу дил" или промена на системот, сѐ друго е импровизација
78ReTweets221Favorites·Details
#3
#ОнаКога од 9 те судат за корупција, од 11 за шамари, а попладне одиш на протест пред Шутка, па ти останува многу малку време да му се посветиш на банкарството #тажно
45ReTweets119Favorites·Details
#4
могуче е... сум читал ја за ова https://t.co/WYi40SxV8T
39ReTweets125Favorites·Details
#5
една фотографија, 1000 пи ем десет честички https://t.co/uS9SDzAEqD
35ReTweets124Favorites·Details
#6
само 2 литри ракија го делат македончето од „да го зачуваме македонскот идентитет" до „иди идиииии несаницеееее"
#бадниковикуротресачини
31ReTweets127Favorites·Details
#8
една од мерките против загадувањето беше апелот, помалку да се користат автомобилите, а повеќе јавниот превоз... и тогаш ЈСП излезе во пресрет и го редуцира возниот ред 😞🔫 https://t.co/C42yugGuaZ
41ReTweets59Favorites·Details
#9
Мицковски: „Целата трка ја водев демократски...“ - која трка бе пријатељу, сам си... тоа во каратето се вика „Ката“ - борба со замислен противник
26ReTweets101Favorites·Details
#10
има ликови што се јавуваат по контактниве емисии со сулуди тези за потеклото на македонскиот народ и неговата севселенска мисија... почнете озбилно да ги сфаќате... утре може некој од нив претседател да стане
29ReTweets88Favorites·Details
#11
Штраус уствари правел хитчиња, Моцарт бил Дејвид Боуви, а Бетовен, Пинк Флојд... така некако било :)
#ВиенскиКонцерт
22ReTweets76Favorites·Details
#12
#ЗаЕкстерно
ако возот Скопје-Солун доцни 4 часа од старт, а притоа, крајната станица не е Солун, туку Гевгелија, каде се префрлаат патниците во автобуси и продолжуваат за Солун, на железничката станица, пресметај колку Јапонци ќе се самоубијат кога ќе слушнат за оваа балканштина
24ReTweets69Favorites·Details
#13
доктор министер, ќе си ги среди докторските работи, економист, ќе ги среди сметки... и на двајцата, пациентите им се небитни... нам ни треба паталец министер, некој што лежел по сите клиники, што окапал по чекални додека животот му висел на конец... пациент министер ни треба
20ReTweets75Favorites·Details
#14
дизелот за 3,5 денари поскап, ама не е проблем, пошто со плата од 500€ нема ни да осетите
21ReTweets72Favorites·Details
#15
#16
на телекомиве скапи им биле пакетите за Discovery и Eurosport... сакате да кажете дека Роби Телекабел е финансиски помоќен од Телеком и ВИП? ок :)
19ReTweets76Favorites·Details
#17
време е да ја испратиме неделата со стил https://t.co/YIq1GwNdq5
18ReTweets69Favorites·Details
#18
на одличното трето место
#Скопје #AirPollution https://t.co/OLhJgXRGMl
23ReTweets51Favorites·Details
#19
ликови као овој Бујар Османи не можам да ги разберам... хирург, цел живот го посветил на учење и специјализации, се откажува од златна професија и оди во политика... стварно не знам колку треба да си померен (или алчен) да направиш таков потег
15ReTweets74Favorites·Details
#20
"This sort of technology has been outlawed in western Europe. It is just not right to generously give it to the Macedonians knowing it will have toxic emissions and have to be scrapped when they join the EU. They should be ashamed."
https://t.co/76zgXoYstB
30ReTweets26Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus31
2Cosmopolitanalikiaj26
3Aleksandar Tortevskiatortevski21
4Jasna Koteskajasnakoteska20
5Јане Стефановstefanovjane20
6Zed's deadprkosot19
7greatgreatmyo17
8tantelastarmarsovec17
9KatttP.katttp14
10L__lence__14