TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 111532   ( 51st )
#followers: 5557   ( 443rd )
#1
И не не е крив Тодоров, ни Таравари, ни Филипче. Мочаниот суетен медицински кадар што заборава дека треба да е човек кога ќе се надрпа до титула. Што не те гледа дури и да умираш, што не му е гајле за ништо освен да земе плата. Еби се бе мк здравство и мантилот шо го имам!
106ReTweets319Favorites·Details
#2
Извинете шо сакам да китам елка, шо се радувам на баница за Бадник, печење костени. Леле колку сум заостаната, вие европски деца што оговарате која што носи и дали некој бил пијан во диско. #мрш
65ReTweets310Favorites·Details
#3
Па добро татко ми е цар. Чекам пола ден во ходник да заврши операцијата, го носат и ми вика "Ластегарке што си мрсна во косата".
15ReTweets300Favorites·Details
#4
За мене еве ги луѓето на 2017та!
#РетвитниОброкhttps://t.co/cqlladISQi
52ReTweets182Favorites·Details
#5
Ќе ја критикуваме секоја влаа..оп фотеља!
43ReTweets184Favorites·Details
#6
Биткоини копаме во Драчево со тетин ми. https://t.co/cwKufkdwgJ
14ReTweets129Favorites·Details
#7
Ај ве молам не плукајте по #ретвитниоброк. Можеш да дојдеш слободно и да се увериш во спротивното. Аман луѓе единатвената нормална работа во државава не ја зацрнувајте. https://t.co/FQ37x5FXlK
24ReTweets90Favorites·Details
#8
Ја бев тоа малото дебело дете шо иде на Коледе за чоколади и пари ама не пее :)
17ReTweets106Favorites·Details
#9
Да не знаете каде може да ги најдам вакциниве? РТ https://t.co/iiQAFpTY7Q
46ReTweets11Favorites·Details
#10
Со татко ми гледаме некоја емисија на РТС и пееме песни од Бранко Коцкица. Се крчка грав си мезиме ракија и кисела зелка со буковка и маслинки. Малку треба да си среќен.
5ReTweets125Favorites·Details
#11
Девојчици може да ни кажете кај го купувате тоа калапот сите исто да изгледате бре?
14ReTweets80Favorites·Details
#12
Еве не знам, ама мене не ми е конзеравтивно тоа што некој е религиозен и почитува традиција, мене ми пречи тоа што сите чепкаат туѓи животи, се замараат кој каде со кого иде, им сметаат геј луѓе, националисти се, шовинисти. Тоа не е секогаш со вера поврзано. Ама па добро.
10ReTweets70Favorites·Details
#13
Дора кума на Бадник на претходното работна место. Паричката годинава кај главната сестра. Нека и е со среќа ❤ https://t.co/wr32cHcHKZ
1ReTweets80Favorites·Details
#14
Која вера сум јас бе се нафукав три тањири леќа?
4ReTweets59Favorites·Details
#15
Јас годинава сакам да ми се падне биткоин, инаку ќе му ја скршам графичката на брат ми.
6ReTweets53Favorites·Details
#16
Првото родено бебе во Скопје се вика Теодора. Нека ни е среќна годинава дечки ❤
2ReTweets60Favorites·Details
#17
Живот со стил. https://t.co/itvY2oHHsP
8ReTweets41Favorites·Details
#18
Како може антикоагулансна терапија што ти следува по операција,да те пуштат и да ти кажат да си ја купиш? Има ли надлежни во земјава или немаме минстер сите градоначалници станаа?
Кој си прави бизниси од лекови? купував урбазон пред операцијата што е во основна антишок терапија
11ReTweets27Favorites·Details
#19
Пагански кур да пушите сите што сте експерти за загадувањето во Скопје!
4ReTweets39Favorites·Details
#20
Стар дупли 41. Јас со црвено капутче и боб фризура. Во скутот ѓевречиња и книга. Здраво 70ти!
3ReTweets42Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1i999yi999y12
2Minervafeminavenenata11
3Те Сакамdelux_if9
4Дуле СавичⓇshushmula8
5Александраfilipova_a8
6Д.Д.Ј.drndrnjarinja_7
7Kristinalukanovska5
8Брусница Вејнthebatladym5
9Скрачиskraci5
10EmptyPersonadarkhour_seeker5