TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ебате Беља @ebate_belja
#reach: 65901   ( 381st )
#followers: 1171   ( 2795th )
#1
- Жено јавија се другарите да сме одиле на по една пијачка, шо да им кажам?
- Кажи им не си жеден... Шо да им кажал, божееее...
40ReTweets99Favorites·Details
#2
Поп Леонид ти смета, на дедо најубавио ти смета, вајлди ти смета, кључо на Тркаљофка не ти чине, на Мони фрузурата ви смета, а дома гарант и кучето коа те виде глуме дека е пцовисало...
30ReTweets96Favorites·Details
#3
Ту мач информејшн... https://t.co/F59cxr3pKY
28ReTweets68Favorites·Details
#4
Дечки треба ми ваша помош. Една твитерџика ми обеќа дека ако успеам на овај твит да соберам 70 рт и 300 фејва, ќе ми прате цицки у ДМ, шо би значило и остварување на мојо долгогодишен сон, да добијам цицки у ДМ. Сега е време да ја покажете вашата хуманост и помогнете на брат...
29ReTweets61Favorites·Details
#5
Таа: Мислам дека ме изневерува, цел ден е на тај компјутеро и звере се у него. Гарант се допишува со некоја. Толку е, не ме сака веќе изгледа, мојо живот е уништен, не знам како понатаму ако е вистина.
Он: Google search: Opel Meriva 1.7 tdci 2001va dizna
15ReTweets52Favorites·Details
#6
Знае некој шо раса е кучето? https://t.co/ZKDk4sgEvT
7ReTweets41Favorites·Details
#7
Купи ми мајко... https://t.co/jHjmdFBvvj
10ReTweets31Favorites·Details
#8
- Миличок, сакаш да гледаме некој хорор?
- Пушти свадбата...
5ReTweets31Favorites·Details
#9
На жена ми едншка и притреба шрафцигер, алато си го средува после тоа еден саат. Згора на се, ми вика шо има врска!?! За да и покажам шо има врска, после неколку дена, пред да одеме на свадба, фана измеша и ја целата козметика, шминки и бижутерија. Ете тоа има врска!!!
3ReTweets31Favorites·Details
#11
- Беља бил ли си некогаш толку пијан шо...
- Да...
- ...
6ReTweets17Favorites·Details
#13
Мики пред да стане атеист. (Фото) https://t.co/sDoE5jD2Kp
5ReTweets17Favorites·Details
#15
#ОнаКога си вареш кафе и земеш да го ставеш у филџано и си го навалеш филџано како кригла коа ставаш пиво пена да не ти се направе и си свесен дека треба да потражеш стручна помош у врска со алкохоло...
4ReTweets18Favorites·Details
#20
Ало бе 7 саато е, измијте се очи прво, заби... Не одма Миленко, партии, Нова Македонија, Грција... И легните нешто, може нема толку да дрвете сабајлечки...
1ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Оркоkakoorko169
2Кукуњавскаemmyllija140
3Дарлаmitevskad120
4Д.Д.Ј.drndrnjarinja_109
5Kurac® NaBiciklu™nebiten_46
6ХепиАурhepiaur45
7вина невинаnalutilus41
8ПатлиЏанчеdzana070636
9☆ПерсаДушманката☆ladybug149134
10Mulanzlatnoslavejche32