TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

г. г. Еџ @edge972
#reach: 75958   ( 275th )
#followers: 3247   ( 946th )
#1
Сеуште има ликови на тл кои измамуваат насмевка, има што да научиш, засмејуваат со неусилен хумор или досетки по секоја цена, без глупи муабети и нападни размислувања.
Е на Вас, Ви благодарам, независно дали сте верници или атеисти.
25ReTweets118Favorites·Details
#2
Битолчани, намалете на еуфорија не можат кумановци до израз да дојдат на тл после утакмицава.
11ReTweets30Favorites·Details
#3
Во новата година Ви посакувам работата да престане да Ви влијае на расположението. И на здравјето.

И на мене исто си посакувам.
6ReTweets33Favorites·Details
#4
Не ја разбирам потребата да го преведеш и претставиш како свое кога може едноставно да го цитираш.
6ReTweets29Favorites·Details
#5
Нема ни легенда што вели дека маж и погодил на жена.
5ReTweets31Favorites·Details
#6
#ДоброУтре на сите што си легнафте задовол(е)ни или евентуално така се разбудифте. Муабетот ми е сеќавајте се на 2017 по убавите моменти 😎
5ReTweets31Favorites·Details
#7
Ја туриф ракијата ај живели! 😋 https://t.co/DhtLegx6i3
1ReTweets42Favorites·Details
#8
Исто така додека го чекате бесплатниот автобус на отворено имајте на ум дека пм10 во лисиче е 340. https://t.co/fHK8C5vwp6
6ReTweets24Favorites·Details
#9
Некои јадат бубрези ние другите проја. https://t.co/AYDKxFCQI8
3ReTweets28Favorites·Details
#10
Со #ДоброУтре во последниот понеделник за 2017. Ај нека се угоде и не го хејтајте не е он крив.
3ReTweets26Favorites·Details
#11
Сѐ е ветер и магла.
4ReTweets20Favorites·Details
#12
Ве поздрави Џемаил 😅 (gmail)

УРЛАААААААМ!
3ReTweets23Favorites·Details
#13
Во 2018 вртам нов лист.
*не купил нова тетратка
2ReTweets23Favorites·Details
#14
Од викенд достигнувања издвојувам срушен светски рекорд во несоблечени пижами.
1ReTweets26Favorites·Details
#15
@buntovnickata @bonitopp Зошто повторно власите се маргинализирани? 😏
1ReTweets24Favorites·Details
#16
Ја користам оваа прилика за да.. за да не остане неискористена ебаве беља 😁
2ReTweets19Favorites·Details
#17
Полека со ветувањата, не сте сите политичари.
4ReTweets11Favorites·Details
#18
Од афтерворк практикуем одење дома.
2ReTweets16Favorites·Details
#19
Овие што се сами барем загарантирано им се паѓа паричката.
1ReTweets19Favorites·Details
#20
Газдиве донесоа домашна. Јбга, ќе се гине, тоа е.
1ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mery💎mumamery25
2Кукуњавскаemmyllija22
3⭐Бунтовничката⭐buntovnickata20
4Duchess Bananabanankata17
5Lady Stoneheartladyowinterfeii15
6БабаКаља ❄️katemagritte15
7Ебате Бељаebate_belja14
8Флопи-Дискетаmrgudam13
9Mindрluмbеrmindplumber12
10Minelawitches12