TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кукуњавска @emmyllija
#reach: 120812   ( 33rd )
#followers: 9790   ( 143rd )
#1
👇😂
се повикуваат и машки и женски! https://t.co/p9vaPvjyqo
85ReTweets245Favorites·Details
#2
Докторот ми напиша рецепт со убав, читлив ракопис. Сега се прашувам дали стварно е доктор
55ReTweets266Favorites·Details
#3
Грешката ја направив по вторпат. Морав да се осигурам дека е грешка
60ReTweets203Favorites·Details
#4
У цвеќару:
- Дајте ми ед’н најубав и најскуп букет за жену ми.
Цвеќарка:
- Претпостављам за годишњицу ви е?
- Не, не е... За недељнину ми е!
- Каква ви е тај недељнина?
- Па едну недељу дома не сам се вратија од кафану
😂😂
60ReTweets201Favorites·Details
#5
Прости ми, многу те повредив

*зборува сама со себе*
49ReTweets156Favorites·Details
#6
RIP Небојша Глоговац https://t.co/Zmv6upVhzN
46ReTweets155Favorites·Details
#7
сабота вечер на твитер и не знаеш кој е пијан, кој заљубен, кој глуп, кој среќен ,,,
37ReTweets161Favorites·Details
#8
Последната калдрма у Куманово https://t.co/0XElmsjcuf
29ReTweets162Favorites·Details
#10
Не простувам, не на возрасни кои знаат што прават
35ReTweets133Favorites·Details
#11
Имам халуцинирано љубов. Ништо посебно
36ReTweets121Favorites·Details
#12
Здебелен маж:
- Види го, прав маж
Здебелена жена:
- Види ја како се напуштила
30ReTweets138Favorites·Details
#13
Алкохол пијам само кога сакам да се отрезнам од реалноста
32ReTweets132Favorites·Details
#15
Не претеруј со внимание. Ќе се навлечам
36ReTweets115Favorites·Details
#16
Познавам многу луѓе на чии имиње не можам да се сетам
35ReTweets117Favorites·Details
#17
- Сакам да купу куче ама жена не ми дава
' А, што мислиш, куче ќе ти даде
😂
28ReTweets135Favorites·Details
#18
Добри глумци! Од мене секогаш ќе имате аплауз
34ReTweets105Favorites·Details
#19
После некои имиња се става точка
31ReTweets112Favorites·Details
#20
Подобро да мислат дека сум лоша него ли будала
31ReTweets106Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1D.D.J.drndrnjarinja_166
2Ебате Бељаebate_belja129
3Tрkаљофкatrkaljofka97
4Ишаретisharet8490
5Дарлаmitevskad87
6Професор Цветковиќtome_corner64
7Aна не е Маријаmy_lorelei_56
8MyMorningJacketprkosot54
9Dr. Phalluslesenpeperut52
10Еск0барeskobar_od_sk42