TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

∫(e^x)dx @enkriptirana
#reach: 67696   ( 333rd )
#followers: 4474   ( 631st )
#1
Затајување данок и перење пари, 2 години условно.
Нашето судство охрабрува прекршување закони, драги мои.
Сите ние, што работиме чесно, сме само идиоти.
78ReTweets187Favorites·Details
#2
Конечно е откриен еликсирот на вечната љубов. https://t.co/2m2DTc9VgO
9ReTweets34Favorites·Details
#3
Браво за Чешка, така се игра до крај. Заслужени 2 поени. Ние, уште многу да учиме. #макракомет #EHFEuro2018
7ReTweets35Favorites·Details
#4
LinkedIn: works as Classification and Document Management Assistant

Иначе копирант у МЕПСО.
7ReTweets28Favorites·Details
#5
Конечно го глеав Исцелител. Светлото на крајот од тунелот во нашава кинематографија. Браво.
5ReTweets24Favorites·Details
#6
Култура си рока до даска.
Фрштат пари на сите страни.

"Џез Фестивал" во ТЕТОВО - 25 000е
Авалон продукција за концерти - 100 000е
здружението „Амадеус Мозарт“ од Гостивар - 10 000е
Браќата Тавитијан - 200 000ден

А до вчера ги ругавме тие шо трошеа на чоколади. Бруки ниедни. https://t.co/zV7MvzkJBr
5ReTweets12Favorites·Details
#7
Коа сме на тема трошење пари од око, уште се субвенционираат странски ИТ компании, а нема ништо за нашите?
Е е е па да. https://t.co/AmJF9yiu3W
5ReTweets10Favorites·Details
#8
Е ова е другари грешка на тренер. У последни 15мин не уфрли ниеден од тие шо си ги одмараше на клупа, мислејќи дека некој се откажува како ние со Шпанија. Штета. #макракомет #ehfEuro2018
3ReTweets14Favorites·Details
#9
А бе први сте за државни пари бе, од едно до последно.
Изглеа ние за плата шо работиме сме будали.
Кредити за отплата на кредитот за кредитите, ама дај филмче, концертче да спонзорираме, па еднаш се живее јеботе. https://t.co/PTfT7Epyz9
4ReTweets11Favorites·Details
#10
Ниедна власт досега не покажала никаков интерес ,ниту за деца без родители, ниту за деца одземени од фамилии поради родителска негрижа. Само се директорува другари.
2ReTweets15Favorites·Details
#11
Маче, не заборавај да го исклучиш скринсејверот, да не се запали дома. https://t.co/rcYxosnAm9
3ReTweets10Favorites·Details
#12
Само Македонец може да креира цел том лаги, бидејќи не е способен за ништо друго.
How a 20-year-old Macedonian tennis player tricked Serena Williams and the BBC: https://t.co/bmQdZKX7pz via @slate
4ReTweets6Favorites·Details
#13
@darkhour_seeker Идиоти сме што плаќаме данок, дај ми бруто и ич глава нема да ме боли, за сите Ивони у државава. Па нека работат сите до 75 години и нека ги гласааат едните, па другите, па пак едните, па другите..
2ReTweets10Favorites·Details
#14
Па овие Грциве помрднати од тврдокорните.
2ReTweets6Favorites·Details
#15
Па тоа ПРАВОТО како наука е само мисловна именка у државава. Фамилијарни дрва од судии, обвинителни, адвокати, нотари, да напраиш зелен појас колку Европа.
1ReTweets8Favorites·Details
#16
У меѓувреме, химната на Канада станала родово неутрална. Путуј универзуме, не нѐ чекај нас.
1ReTweets8Favorites·Details
#17
Ќе влезеш у кујна да готвиш и да миеш брдо садови. Стругаш така на нервна база и ми помина и утнат пенал и последни 10 минуАМА КАКО МОЖЕШЕ СИГУРНА ПОБЕДА ЗНАЧИ САМО НИЕ МОЖЕМЕ ОВАКА ПА У ПИ.. https://t.co/USEmkjy0ck
1ReTweets6Favorites·Details
#18
Коа ќе се лизнете на трол. https://t.co/ruNA1yS22w
2ReTweets3Favorites·Details
#19
Почнувам да ги разбирам тие со два профили. Ќе те знаат многумина кој си и шо си, па издувниот вентил го намалуваш и нема кај да се олесниш у пм.
1ReTweets5Favorites·Details
#20
На таксисти да им се праат психолошки тестови. Не може веќе вака другари.
1ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЖРТВА НА ГЛОБАЛНИОТ КАПИТАЛИЗАМjumalatuoni7
2Mindрluмbеrmindplumber5
3Biserazamislena3
4Црнокосаcrnokosa1232
5КурофмиⓇshushmula2
6White Jedibigwhitejedi2
7Умешанdaledio2
8Telekom MKtelekommk2
9Jovan Petrovjp_euro2
10Slateslate2