TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Go, Devil Sith. LM @evilgrouse
#reach: 49821   ( 613rd )
#followers: 1128   ( 2897th )
#1
Мајката: "Кое копче е за исклучување?"
Ќерката: "Off мори мајко."
35ReTweets116Favorites·Details
#2
Сакам да направат македонски фентази филм во кој што ќе глуми Ноне и кога ќе стигнат до врата на која што пишува "None shall pass" само она да може да помине и да ги спаси сите.
14ReTweets48Favorites·Details
#3
Сакам да имам sidekick делфин што зборува и кога ќе се согласува со мене за нешто што ќе кажам да вика "делфинитивно" 🐬
9ReTweets56Favorites·Details
#4
Benefits to having sex with me:

1. Трае многу кратко.
2. You've hit rock bottom and can only improve from here.
3. Ќе ти испринтам благодарница.
5ReTweets49Favorites·Details
#5
Хари Потер и неможноста да се наспијам.
6ReTweets35Favorites·Details
#6
Идеја за твитер бот: автоматски риплај на секој збор што почнува со "по" со суперлатив. Пример:

Оригинален твит: Се потпрев.
Риплај од ботот: Е да бе, се најтпре!
2ReTweets18Favorites·Details
#7
Ми излезе нешто, морам до Битола. https://t.co/IPENjukypE
1ReTweets15Favorites·Details
#8
@pikabu00 Креветот се сака преку целиот ден.
2ReTweets12Favorites·Details
#9
Детево до мене во автобус беше толку емо, што за момент си помислив дека сум во Куманово пред 10 години.
0ReTweets15Favorites·Details
#10
Тоа што секогаш имам резерва конец за заби значи дека ќе ми остане еден неотворен кога ќе умрам.

Сакам да кажам: кој сака да го пишам за конец за заби во тестамент?
0ReTweets15Favorites·Details
#11
@CineplexxMK, ако ова се случи и не го донесете, you are dead to me. https://t.co/2ctfnqTzMn
2ReTweets9Favorites·Details
#12
Сакам да отворам агенција за изнајмување комбиња и да се вика "Мортал".
1ReTweets12Favorites·Details
#13
*му паѓа теглата мед и се крши*
Другите: Што се случи?
Јас: Мед's dead, baby. Мед's dead.
0ReTweets14Favorites·Details
#14
@Daftkens Морам да го испеглам кучето.
3ReTweets5Favorites·Details
#15
Многу размислував и заклучив дека чај е универзално добра работа и сакам животот да го поминам со него.

*купува прстен за чајот*
1ReTweets11Favorites·Details
#16
Сакам да има акциона игра сетирана во турско и маркетинг таглајнот да биде: "Unleash your inner војвода!"
1ReTweets11Favorites·Details
#17
I could go on one of 'em fancy liquid-based diets if said liquids were tea and beer.
2ReTweets8Favorites·Details
#18
@CineplexxMK Па, да видиме. Ќе ми треба многу помалку храна, што е супер пошто нема да можам да работам фултајм. Програмер сум и ќе треба да трчам и скокам по тастатура по 8 саати, инфаркт ќе ме фркне. Ќе пробам да се договорам за скратено работно време.
2ReTweets7Favorites·Details
#19
Престанав да пијам пошто ми беше страв дека некој ден пијан ќе го прифатам френд риквестот на мајка ми на Фејсбук.
1ReTweets10Favorites·Details
#20
When life gives you lemons, it saves you a trip to продавничка.
0ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Хаклбери Фина 🌀katiestrummer141
2ананастасија. 🍍🍑ananastasija188
3pardon my frenchlilika_____70
4manic pixie dead girlsweetana055
5jayfaiiouttboy53
6Tamagotchihaotichna48
7alex_alex225543
8абсолутли бртnordsonacid40
9nope sandovalshitcomparty38
10Пердуфpikabu0034