TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александра @filipova_a
#reach: 61717   ( 446th )
#followers: 4687   ( 589th )
#1
Мене овој гест ми е #ПобедаНаДенот

Догодина, нема потреба од буџетирање за подароци. https://t.co/PRu7oBpQmu
40ReTweets118Favorites·Details
#2
Градоначалникот на Демир Хисар подарува крстче за новородено дете, Министерство за култура грантче за сунет.

Велики брате, гаси камерите, доста е.
14ReTweets40Favorites·Details
#3
Како со нервите?
-... https://t.co/J9nvWOQ6tk
8ReTweets55Favorites·Details
#4
Може едно 100 пати ја преасфалтираа и прекопаа во рок од 5 месеци https://t.co/7BxPYTjPz9
9ReTweets46Favorites·Details
#5
Понекогаш, само понекогаш, ми се враќа надежта за општеството. #ПозитивНаДенот https://t.co/5tjBPobSZQ
7ReTweets52Favorites·Details
#6
Чаршија остана единственото место во Скопје кое зрачи со интеграција, соживот и разбирање без разлика на разлики. Затоа сите толку многу ја сакаат.
5ReTweets39Favorites·Details
#7
Каква банана држава сме покажуваат тврдењата на загрижените деца во домови, кои наместо навистина да се згрижени се злоупотребувани. Сѐ додека нема генерална чистка на државна администрација, нема да има ни нормални институции.
8ReTweets26Favorites·Details
#8
Го носат животот во Македонија. https://t.co/a60sFFcUT5
7ReTweets29Favorites·Details
#9
Расположение на денот https://t.co/ow6423E4gY
4ReTweets20Favorites·Details
#10
Кога ќе видам фејк њуз со 200 фејва https://t.co/18o4oBHWUQ
3ReTweets21Favorites·Details
#11
Просечен Македонец едвај чека некој да почне slut shaming за да се надоврзе па групно цел ден да уживаат во својата генерализација, стереотипизација и его буст.
3ReTweets17Favorites·Details
#12
Мажи министри, пратеници, градоначалници: 171
Жени министерки, пратенички, градоначалнички - 55

Мажите во просек имаат поголеми плати од жените.

Среќна политичка, економска и социјална еднаквост.
4ReTweets13Favorites·Details
#13
И ние имаме нормални патишта https://t.co/47T1WXBFC8
0ReTweets24Favorites·Details
#14
Давање на награди во Македонија ќе имаат поента кога ќе почне да се стимулира, поддржува, заживува и да се развива уметноста. До тогаш наградуваме крпено сечено лепено монтирано и крадено, игнорирајќи талент и креативност.
3ReTweets14Favorites·Details
#15
Станавме летаргично општество навикнато на мрчење по социјални мрежи, во време на отворени институции кога проблем може да се реши со допис, барање, мејл, учество во работна група или придонес на јавни повици.
3ReTweets10Favorites·Details
#16
#ОнаКога ѕвони алармот насабајле https://t.co/DEJvb0hc2Y
2ReTweets12Favorites·Details
#17
Недела на тл https://t.co/AHDyEDfoEs
1ReTweets14Favorites·Details
#18
Еден ден ќе се регулираат патните трошоци за пратениците. Ама што е еден ден.
2ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_117
2Jas.mine.jas410826779
3EmptyPersonadarkhour_seeker4
4Deda4_pilos3
5Kosovaredrndrnjarinja_3
6Грејт Манитуfirewaterme3
7малиот кнез мишкинjakovfendu3
8Dimanodimanovski3
9i999yi999y3
10Мислам ствааарноiskulirana3