TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кокран @fortifikacija
#reach: 31703   ( 1068th )
#followers: 2485   ( 1298th )
#1
100.000 денари месечна плата за Преведувач во @S_J_O_!!!!
Аљоооо, лудаци, абе дали сте вие нормални???
Дали имате мозок во црпките?
Еј #Шарени, абе колку Тамари е 1.200.000 денари годишно?
Колку болни дечиња ќе се излечат со 20 илјади евра а? https://t.co/vBmCZAf6E3
50ReTweets76Favorites·Details
#2
#ОнаКога ќе пееш песнички за Исмет Јашари од #УЧК и како голем тален ќе добиеш паричиња од Министерство за Култура на @RobAlag.
Аљоооо се слушаме?!
#Шарени?
Енибади?
@Zoran_Zaev ?
#Телма?
Студио?
https://t.co/YhwpbbZTKR https://t.co/9neS3zw0PU
40ReTweets73Favorites·Details
#3
Еј @RobAlag абе кај се парите и мерките за афирмација на македонски јазик море?
@Zoran_Zaev да не ги земал и ги ставил во менувачница кај Ви'цто?
#ПинокиоВлада бреј, се искинавте од лажење.
Но затоа 800.000 евриќи за играње Шота ќе има. https://t.co/poHw3wqGaK
43ReTweets63Favorites·Details
#4
За неколку месеци потонаа во Хипокризија, Непотизам и ЛАЖЕЊЕ!
Но добро е, белким Битолчани ќе се освестат и ќе дознаат кој ги направи Мајмуни...белким.
Секако, братот на #НаташаПетровска, градоначалничката на Битола е ГЕНИЈЕ, еден и единствен, незаменлив. https://t.co/C4l17DwE8G
39ReTweets63Favorites·Details
#5
Еј @Zoran_Zaev абе кога ќе оди #ЗаконотЗаЈазици во заграда албански јазик во #ВенецијанскаКомисија де?
Еј @portparolVRM истото прашање и за тебе Миленце важи како за #Црпко.
Ај да видиме што вели професорката Сиљановска за ова.
Инаку, кај ви е за ова дебатата?
Црпната лага сте! https://t.co/sUQYuHg2Ts
27ReTweets59Favorites·Details
#6
Еј #ЛудаКомуњара вистина била скроз на скроз луда.
З'ш де фрлате амандмани во контињер море?
Толку сте нестрпливи како Жаклина Лазаревска за да во Охрид воведе #Двојазичност во понеделник?
Леле која желба има женава за учење албанезки па ова е неверојатно.
#35000Амандмани https://t.co/M3STU5YXnm
27ReTweets51Favorites·Details
#7
Еј @Sekerinska абе види го овај бе!
По #Nationality бил #Наркоман! https://t.co/eNt5ibsYCd
19ReTweets41Favorites·Details
#8
Скрати му пари на Тунте из Хунте и оп парички за седница.
#35000Амандмани
16ReTweets33Favorites·Details
#9
Колку повеќе амандмани од #ВМРО, толку повеќе седници, толку повеќе патни трошоци за Тунте.
#35000Амандмани
14ReTweets38Favorites·Details
#10
Види Вошка мајку му.
https://t.co/37Z6IljZGa https://t.co/5w79f46hVP
6ReTweets19Favorites·Details
#11
Еј @Zoran_Zaev @NDimitrovMK @Dimitrov_Nikola шо ќе кажете во однос на ова а? https://t.co/11LOAZ6sSf
6ReTweets14Favorites·Details
#12
За греота. https://t.co/cW181MAyEV
4ReTweets14Favorites·Details
#13
@JogiSinko Претеничка од @SDSMakedonija од Охрид што гласаше за #Двојазичност и сега е нестрплива и лута оти ВМРО поднеле #35000Амандмани.
2ReTweets9Favorites·Details
#14
@Zoran_Zaev @VladaMK Браво бе, си ги земал Забрчанец и Маричиќ да ги преставиш пред богот нивни.
Абе крајот многу грд ќе ви биди на сите тројца.
Ќе ги повратите сите пари што сте ги земале од @georgesoros .
И не знаете еден пинг да ставите, простаци низаедни 😂😂😂
1ReTweets7Favorites·Details
#15
@LOshGZE Штета шо ме блокираше Маќедонска, шо убо си муабетевме упм.
Единствена комуњарка што ме блокирала а за што ми е мака у курац нека иди.
1ReTweets7Favorites·Details
#16
@sedesava И тој и Жаклина глупа, па ќе се растурат од патни трошоци...пуууууу глупи бре бре бре
1ReTweets4Favorites·Details
#17
@gornodolna @RobAlag @Zoran_Zaev Секако, секако, иначе не ќе знаат граЏаните како Шота се игра.
1ReTweets4Favorites·Details
#18
@perfectlyslow Двојазичноста е само во главите на ВМРО.
0ReTweets6Favorites·Details
#19
Релативизаторот вклучен на 10-ка 😂😂😂😂 https://t.co/Gs4L5QTao2
0ReTweets6Favorites·Details
#20
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Заевzoran_zaev9
2Пази ЛЕЏАloshgze5
3Robert Alagjozovskirobalag4
4Влада на Македонијаvladamk4
5Специјално ЈОs_j_o_3
6Катарина Вит ❄perfectlyslow2
7MAKEDONjastitaanie2
8Радмила Шекеринскаsekerinska2
9КАЈкасапотkajmakamot2
10Јодата од МКyoda_mk2