TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ф или П? @fstojanovski1
#reach: 27261   ( 1321st )
#followers: 27261   ( 4th )
#1
Често сум со мислата “еј да се вратам пред пола година, година, пет, десет години, да си кажам на минатиот себеси да не се грижи, сè ќе биде во ред”. Сега сфаќам дека тоа цело време треба да си го кажувам на сегашниот себеси. Ако не јас, кој?
12ReTweets57Favorites·Details
#2
Дојдов до тоа ниво од животот каде што ќе се напијам и ќе си легнам да спијам. Лека ноќ.
0ReTweets16Favorites·Details
#3
Потсетник дека тие што се родени на почетокот на 2000та, неделава станаа полнолетни.
0ReTweets10Favorites·Details
#4
@dzigi7 Кај мене во фирма ако не е “твој празник” можеш да решиш да одиш на работа, па тие денови да ги искористиш како одмор кога сакаш. Доста кул концепт.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џигиdzigi71