TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 124214   ( 25th )
#followers: 18944   ( 18th )
#1
Сега го читам ова со автопатот и аеродромот. Чим автопатот ќе се преимени во Пријателство, ондак аеродромот нека биде Збогум. Тоа најдобро ќе го опише патот на младите од оваа земја кои оставија еден тон пријатели овде.
101ReTweets304Favorites·Details
#2
Идеш сега на каса во Веро и на цел глас викаш:
- Чиј е Александар Македонски!?
- Дечко јас работам за 12,000, чиј сака нека е.
- Добро, извини.
- Ќеса може?
- Да.
69ReTweets269Favorites·Details
#3
Идеш да подигнеш извод. Пишува работно време од 7, во 8:30 уште нема никој на шалтер. Оваа администрација треба да ја плаќаме? Овие не сакате да ги избркате од работа? Да ги чуваме за туршија ако не.
60ReTweets188Favorites·Details
#4
Во ПИОМ фалеле 500 милиони евра, затоа сакале да ја зголемат возраста за пензионирање.

А ДА ГИ УКИНЕТЕ ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ ПА ДА ГО НАПОЛНИТЕ ПИОМ КОЛКУ ТОЛКУ А!?
60ReTweets175Favorites·Details
#5
Сега владата да е паметна го зема Дац да сними реклама против возење под дејство на алкохол, „Јас згрешив, немој и ти“. Појак пиар од тоа нема.
28ReTweets184Favorites·Details
#6
Грциве запнале името, па името. Чекајте малце Бугари, ние во 21 век уште се расправаме кој е од провинција, а кој од Скопје. До името уште не сме дошле.
31ReTweets157Favorites·Details
#7
За Диме каков пиар спреми вмро, па женет човек бил, па не му била швалерка во колата, народот сака брак да му расипе, не било убаво тоа, од Серава го бркале блиски до сдсм, а он со џип на агенција за вработување пијан на клецање отишол.
Јак пиар имаше вмро, шо јес јес.
31ReTweets136Favorites·Details
#8
Две години условно и да си го плати данокот. И го накршивте. Да знаеше Ал Капоне дека за затајување данок во Македонија се добива ваква казна, ќе земеше тоа мафијата тука ќе ја распоредеше.
33ReTweets124Favorites·Details
#9
Ни 24 саата не поминаа, а Дац веќе поднесе оставка. Совест, или ја имаш или ја немаш. Повеќето ич ја немаат.
26ReTweets140Favorites·Details
#10
Е ова е мајчин на денот. Искача, кажува дека владата си игра курот и поднесува оставка. А запази старудијава после како пробува да се извади „па тој е млад човек, не може да издржи под притисок, проблемите не настанале за време на оваа влада...“ Абе мрш.

https://t.co/qONpCFLtNi
40ReTweets95Favorites·Details
#11
Мајката не може да земе погрешно бебе, мора некој да и го даде. Тоа што кажала погрешен број, може да е од возбуда, збунетост, постпородилен шок и слично. Сестрите се должни да ги проверат бројчињата, а не да даваат бебе туку така.
24ReTweets141Favorites·Details
#12
Сум сакал да му удрам шамари на градоначалникот на Центар, значи обвинет сум за сакање, за цврста љубав, почитуван судија.
23ReTweets134Favorites·Details
#13
Твитерџија, кој сакал да остане анонимен, му земал крв на Дац после сообраќајката и открил дека има 2,5 промили алкохол во крвта.

Друга логика зошто на твитер се знае колку промили имал, а мвр се уште нема соопштено, немам.
22ReTweets129Favorites·Details
#14
Абе фино што го тргнаа Ќосето, него судиите од тефтерчето кога?
30ReTweets100Favorites·Details
#15
Никој не може да направи поголеми глупости од вмро.

Сдсм: холд мај субвенции.
24ReTweets116Favorites·Details
#16
Ивона исто влезе во Собрание на 27 април, изгледа барала каде да уплати данок, па не можела да се снајде. Абе свашта се дешава у брзање.
24ReTweets109Favorites·Details
#17
Се вика спор со името бидејќи споро се решава. Техехе.
19ReTweets108Favorites·Details
#18
Потрошувачката кошничка одамна не е кошничка туку ќеса и си ја носиш од дома за да заштедиш бар денар два.
20ReTweets97Favorites·Details
#19
Него да местиш избори, да не можеш убиство да сокриеш и пак да те вработат во телеком. Па јеботе животе. Погрешно сиви иам ја.
22ReTweets90Favorites·Details
#20
За дислокација на галиите се потребни 4,5 милиони евра. Што знам, кај мене во маало поминува старо купуем и вика дека дислоцира стари ствари за беспари, али ја не се разбирам во економија.
20ReTweets94Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1EmptyPersonadarkhour_seeker27
2Jewelskaiskulirana21
3Baze Lazevskibazelazevski19
4Tom is Loveegodollaric17
5JaneDoesonjatd12
6БабаКаља ❄️katemagritte11
7Брусница Вејнthebatladym10
8емаglinenaa10
9Bastardoufrlen_huligan8
10мајка на ѕверовиmajkanazverovi7