TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

GorgeKocev @gorge_kocev
#reach: 41683   ( 826th )
#followers: 1204   ( 2715th )
#1
Кожув Планина-Гевгелија https://t.co/JP6ztId8oW
16ReTweets53Favorites·Details
#2
-Дедо дај 100 евра .
-Неможе !!!
-Дедо ајде дај да не и кажам на баба дека на facebook си ставил статус "ВДОВЕЦ"!
7ReTweets33Favorites·Details
#3
Што прави Македонец кога ќе снема струја дома?
-Трча на прозор да види дали е само кај него или и во цело маало..
5ReTweets25Favorites·Details
#4
Коледе леде,
власта се ни зеде,
ништо не ни даде,
се што можеше за себе си украде.
4ReTweets25Favorites·Details
#5
°Сине ајде да ми ја пееш
коледеледе?
°Мамо ај остај ме имам 20
години!!!
°(Вади новчаникот)
°Коледеледе паднало ....!
3ReTweets27Favorites·Details
#6
Изненади ја девојка ти за Нова Година.
Запознај ја со жена ти
4ReTweets23Favorites·Details
#7
#ВоНоватаГодина игнорирајте ги небитните.
3ReTweets24Favorites·Details
#8
На овој свет има само тројца
мажи кои се спремни да те
поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и
Johnnie Walker!
4ReTweets20Favorites·Details
#9
Вртиш по канали, налетуваш на песна на Пинк
-"Скупо ме частио, ал упропастио."
Гасиш ТВ, палиш рисивер, прскаш со света вода.
3ReTweets21Favorites·Details
#10
Кој не гледал порно нека крене два прста ✌✌✌
3ReTweets15Favorites·Details
#12
Таман ќе го пронајдиш рецептут за среќа...
И гледиш ти фалат јајца...
😂😂
5ReTweets7Favorites·Details
#13
На фб ги гледам сликите од сите пријатели пред новогодишна колегијална забава сите утепани поутепани на сликите искачаат :(
2ReTweets16Favorites·Details
#14
IZVINI e zbor koj mnogu znaci koga greskata ke se napravi,no e beskorisen koga DOVERBATA ke se izgubi. VO ZIVOTOT mozete da dozvolite da vi se slucat GRESKI no nikogas ne dozvoluvajte da ja izgubite DOVERBATA
3ReTweets10Favorites·Details
#15
Мамо! Летаат ли ангелите?
- Да душо!
- Тато вчера и рече на чистачката дека е ангел, а јас никогаш не сум ја видел да лета.
- Утре ќе ја видиш.
2ReTweets13Favorites·Details
#16
Како се викаш?
Бети.
Скратено од Елизабета?
Не. Од Кубети.
2ReTweets13Favorites·Details
#17
Не е навреда да не ја сакаш,пријателе..навреда е ако ја лажеш дека ја сакаш!
2ReTweets13Favorites·Details
#18
Европа ја има
Мараја Кери со All i want for Christmas is you

А Македонија ја има Благица Павловска со Чукај Срце

Ах моја чудесна земја
2ReTweets11Favorites·Details
#19
I have a great life.I dont have everything I deserve/need/want but Im still.❤those around u cause u never know what tomorrow will bring
2ReTweets10Favorites·Details
#20
Прво кафе во 2018 нека се множат кафињата 😂😂😂😂 https://t.co/dZ6bN0U82w
1ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1❄Ѓоко❄atheistot66627
2🇲🇰srbinovska_maki24
3Mindрluмbеrmindplumber9
4_Ерл_Хикиmorientesangel6
5Mazedonische Königinuniqe_only_me4
6💀 Семоќниот Диме 💀dimepupuliev3
7Царевата Ќеркаcarevata_kerka3
8Vipvipmk3
9👽Aлиен'ка👽 ex Angel Dust🚬zeznataskorpija3
10Petar Traykovpetar_traykov3