TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 47827   ( 673rd )
#followers: 2921   ( 1078th )
#1
Денес Роберто Беличанец ќе славеше роденден. Којзнае што сѐ ќе кажеше за случувањата денес во Македонија. Беше еден од најдобрите критичари на ова општество. Фали многу.
14ReTweets43Favorites·Details
#2
Помина веќе некое време. Се откри кој и како увезувал фалсификувани лекови во Македонија? Се повлекоа сите фалцификувани лекови? Или еден од инволвираните стана Министер за здравство, па се заташка се и ќе остане така?
17ReTweets27Favorites·Details
#3
Во Берлин, на денот на сеќавање на Холокаустот, македонски националисти протестирале со транспарент „едно име, еден народ, еден јазик.“ Се чуди другарка антифашистка од Германија што им поминало туку така тоа.Да знаеле антифашистите дека наци слоган парафразирале вака, ќе видеа.
9ReTweets14Favorites·Details
#4
„Десет дена Мировна република“ – Тренинг за соочување со минатото и изградба на мир https://t.co/7Plv76UVDH / пријавете се. Вреди.
9ReTweets9Favorites·Details
#5
@o_spasovski .полицајците никогаш не нѝ биле пријатели, чедо божјо, грешно. Секогаш биле и ќе останат слуги на моќниците.
5ReTweets16Favorites·Details
#6
Живееме во држава во која преку 95% од лековите веројатно се фалсификувани и увезени од Турција...држава во која девојче се зима од сиромашно семејство и дур е во детски дом исчезнува без да ја пријави некој и се силува повеќе пати. И никој одговорност да превземе. Играме држава.
8ReTweets6Favorites·Details
#7
И да не сме правиме луди, да беше Македонка малата силувана Ромка, мноооогу поразлични ќе беа реакциите на сите.
5ReTweets11Favorites·Details
#8
Планинарите: МПЦ сака насилно да го преземе домот „Матка“ - https://t.co/IHvSHlNZvI / зошто МПЦ насилно кога @o_spasovski ќе го направи тоа за нив. Во служба на господ Бог.
4ReTweets7Favorites·Details
#9
Проверува на апликација како би личел да е жена, си дава себеси комплимент, а мрази трансродови лица. Е тоа е таа баналност на трансфобијата.
2ReTweets13Favorites·Details
#10
Што ве чуди што Шекеринска ја бранела Крамарска...не е ни прв ни последен уредник - колаборант кој ќе се спаси и смири со новата власт. Геро и тој од Фокус беа едни од првите.
4ReTweets6Favorites·Details
#11
Горан Трајковски како Директор на дирекцијата за заштита на личните податоци ни ги „чува“ личните податоци. Горан факин Трајковски.
4ReTweets5Favorites·Details
#12
Ако не па нека го земат Латас за осноси со медиумите. Тој има и подобри конекции од Крамарска.
3ReTweets7Favorites·Details
#13
Вика еден националист пред Собрание, „душа ме боли, татко ми загина во партизани“ оправдувајќи го учеството. Или тој загинал од партизаните, или се врти во гроб што синот му учествува на прото-фашистички протест во 2018-та.
2ReTweets9Favorites·Details
#14
Некои другари од левицата (не само партијата значи), до пред некое време по националност беа сиромашни. Сеа гледам, името не го давале.
2ReTweets8Favorites·Details
#15
Државата постои за граѓаните. Ако не е способна граѓаните да ги штити од сиромаштија, глад, и ред други насилства вклучувајќи и сексуално злоставување, боље нека не постои воопшто.
2ReTweets8Favorites·Details
#16
Денес поминувајќи низ центар застанав кај собирот на тврдокорните неофашисти. Имаа некоја панел дискусија. Некоја жена на микрофон рече „Видовте во болница, името сега и на македонски и на албански го има. Нѐ силуваат луѓе“, а другите аплаудираа на тоа. Болни луѓе.
2ReTweets7Favorites·Details
#17
И ова дочекав: Вмровки на фејсбук прашуваат каде се организациите за човекови права да реагираат за егзодусот на Македонците од Грција.

Во 2018-та.
1ReTweets8Favorites·Details
#18
@Dezurniot @o_spasovski Дежурен македонец, ај не замарај.
2ReTweets3Favorites·Details
#19
Специјалци симнаа бездомник од автобус! https://t.co/jG2vjwY4xN Да не беше трагично, ќе беше смешно. @o_spasovski, чедо божјо, ќе гориш во пеколот за овој грев.
3ReTweets0Favorites·Details
#20
Тоа што @Zoran_Zaev отиде на посета на Турција дур Турција ги напаѓа и окупира, а со тоа прави и воени злосторства врз Курдите во Африн е срамно за Македонија. Не во мое име!
1ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Shlummutz 💊😂👌🇲🇰mindinmotionmkd4
2Oliver Spasovskio_spasovski3
3ivana dragsiqiunexploded_yet3
4§paceIvadblssofia2
5V!Dana Македонскаvidanadesign2
6Kakistocracydijasporata2
7Shoku Boroborokitanoski2
8rowdy boywaywrdswagabond1
9Слаткар Бавчовabavcov1
10Sveste tesesveste_tese1