TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хогар Страшни @hogarst
#reach: - -
#followers: - -
#1
Иначе у Иран и Ирак имаше земјотрес од 7.3 степени. 300 луѓе се загинати, не се знае колку се исчезнати.
Ама толку ви чуе, јер не е Париз, Лондон или некој друг град или држава која ви се свиѓа.
#weareallbigots
4ReTweets14Favorites·Details
#2
@AnaFiljana @trendingmk Некои птици се селат на југ, некои едноставно не се откажуваат.
А? А? А?!? хеееее абе ...
3ReTweets3Favorites·Details
#3
АБЕ ФАТИ РАБОТИ ТАМУ НЕШТО, НЕ ТУКУ СЕ ТРЕСКАЈ ОД ЗЕМЈА!
Јас како психијатар.
2ReTweets6Favorites·Details
#4
- Како би се опишал себеси со два збора?
- Оф леле.....
2ReTweets6Favorites·Details
#5
@Go2bed @pikabu00 Доаѓа дете на гости, отвара фјоки растура....
- Ах, такво е хиперактивно....
- Не сестро, не е васпитано тоа!
1ReTweets6Favorites·Details
#6
@Schiffer_PG14 Интересно :)
Види, колку и да е авион типката, пак ќе нѝ се дига на други.
И кога ќе нѝ помине ќефот (а нѝ поминува за 6 месеци), баталуваме и одиме на друго парче месо.
Остануваме ако имаш муабет, ако стварно сте другарче.
0ReTweets9Favorites·Details
#7
@AnaFiljana @trendingmk Тишината е некогаш погласна од гром.
Љубов е и кога ти е лута, да има seen.
Гушни ја како… https://t.co/IHySdtsqCd
2ReTweets2Favorites·Details
#8
Сакам да те гушкам, како плишаното мече што го гушкав како дете.
#патеиканатвитер
1ReTweets4Favorites·Details
#9
Спроведување на правда - не реваншизам.
Вработувања според компетенции не според книшка.
Све друго е ветар и магла.
1ReTweets3Favorites·Details
#10
@vikohyeah @Bit0lcanka @DrnDrnJarinja_ @EsherihiaColi @SpaceBloomp @vikohyeah "Не ме зезај, дезенот е како за женски гаќички шо би ги носела средношколка на екскурзија :-)"

I like how your brain works :)
1ReTweets3Favorites·Details
#11
Твоите солзи ме сечат како жилет.
Твојата насмевка ме лечи како мед.
#патетиканатвитер
1ReTweets3Favorites·Details
#12
#ОнаКога ќе видиш нешто премногу смешно на нет, ама не го споделуваш зошто ќе ја открие твојата темна страна.
1ReTweets3Favorites·Details
#13
#Онакога се расфрлаат со термини како "Анксиозен/на сум", "Во дересија сум" и слично, а појма немаат нит што е анксиозност нит депресија.
Не бе не си анскиозне/на или депресивен/на. Разлигавен/а си! Не си тепан/а, тоа е!
0ReTweets6Favorites·Details
#14
@Schiffer_PG14 Што ќе ми е кукла со која два реда муабет не можем да сврзам?
0ReTweets6Favorites·Details
#15
@Bit0lcanka @LaDameDuMonde @darkhour_seeker @The_BB_ Водолија?! Беај таму тоа независно, си брка работа, авантуристичкито со надреална смисла за хумор и тврдоглаво.
Oh wait... seems familiar...
1ReTweets3Favorites·Details
#16
Има нешто што се нарекува "системско размислување".
Сум приметил дека многу погрешно е сфатено тука. А, некои дури и прв пат слушаат.
1ReTweets1Favorites·Details
#17
Не може со материјалистко-хедонистички погледи и однесувања да барате духовна поврзаност со некого.
1ReTweets1Favorites·Details
#18
Три фази на животот на жената:
- Оди на нерви на татко ѝ/мајка ѝ/брат/сестра
- Оди на нерви на сопругот
- Оди на нерви на зетот/снаата
0ReTweets4Favorites·Details
#19
@LaDameDuMonde @Bit0lcanka @darkhour_seeker @The_BB_ With Sagitarrius what you see is what you get! The most simple complicated people in the world.
0ReTweets4Favorites·Details
#20
@iSmiljanska Не сме само ние. Едноставно, луѓето сакаат победници.
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Битолчанкаbit0lcanka79
2Д.Д.Ј.drndrnjarinja_36
3Бактеријаesherihiacoli31
4Шишаркаshisharka_18
5Angélique™ladamedumonde17
6Пердуфpikabu0016
7Chlamyidiaschiffer_pg1415
8Viviellesweetana013
9Viko von Dromvikohyeah12
10Canadian Coyotespacebloomp12