TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Дедо Најпаметниот @i_najubaviot
#reach: 125734   ( 24th )
#followers: 11682   ( 92nd )
#1
Во продавница за теписи:
-Имате ли некој поиздржлив теписон за во детска?
-Колку деца имате?
-Пет.
-Поарно да си асфалтирате.
132ReTweets362Favorites·Details
#2
Кога ќе ставите на нешто точка,никогаш не додавајте уште две.
146ReTweets256Favorites·Details
#3
Ако,нека протестираат Грциве против нас... Ќе дојде лето ќе видат они кога ќе ги нападнеме масовно преку граница и ќе им оставиме по 500 евра од човек.
108ReTweets298Favorites·Details
#4
Порано беше хит да си диџеј,а денес фитнес тренер.
108ReTweets292Favorites·Details
#5
Најисплатливи бизниси во Македонија се:
-Кафана
-Казино
-Кладилница
-Аптека
-Погребално.
104ReTweets272Favorites·Details
#6
Не за џабе кучето е најдобар пријател на човекот... повеќе емоции и чувства имаат од нас. https://t.co/ZDV2BDdUcv
99ReTweets270Favorites·Details
#7
Од мал сум романтичен. Можеби затоа што мајка ми ме тепаше со прачка од јоргован.
93ReTweets225Favorites·Details
#8
Драга ТАА. Имам 15 години и сум прва година гимназија. Со дечко ми водевме љубов и несакајќи останав трудна. Ти се обраќам за совет. Дали да го родам бебето сега, или откога ќе завршам средно. Ти благодарам
Шифра *Збунета
83ReTweets255Favorites·Details
#9
Ако имам нешто научено во животот е следново правило за среќа:
"Ако некогаш ти тргне на добро во животот потруди се никој да не дознае затоа што најчесто сопствената среќа споделена со други преоѓа во несреќа".
97ReTweets206Favorites·Details
#10
Квази Скопјани со презир и подбивање гледаат на "провинцијалците",се згрозуваат од нивниот дијалект и егото им е до плафон.Јас не сум прочитал Албанец да се жали дека се доселиле Косовари во Куманово,Арачиново,Тетово и дека им ја земаат работата.Затоа никогаш нема да не биде.
87ReTweets233Favorites·Details
#11
Една моментална од Козјак. https://t.co/Sbt6ObowDR
77ReTweets239Favorites·Details
#12
Вакви полицајци и ваква култура ни се потребни во Македонија. https://t.co/nJ1tGRKSkS
80ReTweets222Favorites·Details
#13
Ако сум те оставил на "Seen" десет минути или повеќе,не значи дека треба да креваш паники и револуции,туку можеби имам некоја работа или јадам во моментот.
86ReTweets202Favorites·Details
#14
Заев после името,државата и идентитетот,и изгледа ја продаде и утакмицава.
#ЈебемТиПолитика
83ReTweets208Favorites·Details
#15
#ОнаКога си труп по математика. https://t.co/EdmXrMC5NP
78ReTweets169Favorites·Details
#16
Порано:
-Имавме почит кон постарите,денес почит не постои.
-Беше најголем срам да се потпишеш Бугарин,денес се вади Бугарски пасош.
-Те гледаа што човек си и од каде доаѓаш,денес ти го гледаат клучот од колата.
-Се чекало симпатијата да излезе од дома,денес да се уклучи на нет.
73ReTweets184Favorites·Details
#17
Не е дека никој не ве сака во животот,проблемот е што времето си го губите на погрешни личности,а за тоа залудно потрошено време и оние правите креваат раце и се откажуваат од вас.
79ReTweets162Favorites·Details
#18
Еден корисен совет што ми го даде дедо ми Бог да го прости:
"Кога ќе излезеш со девојка на состанок биди фокусиран и концентриран само на неа,гледај ја во очи,не ги гледај другите околу вас,не се важни,внимателно слушај ја што има да каже и убаво ќе си поминете заедно".
72ReTweets182Favorites·Details
#19
#СреќаЕ да имаш една личност во животот на која можеш се да и кажеш. https://t.co/8pTIImvi4H
81ReTweets150Favorites·Details
#20
2 цедени портокали во кафич = кило ипол портокали во пиљара.
67ReTweets191Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Дамата со чадорчето🌂brokuice10
2За иNat 😎lalicapapagalec9
3Методија Белевскиmetodija697
4Poison Ivyhedera_genus6
5Jasbrlabrla5
6Арвенmimimimicair5
7kenshiro ' s fistdobrilco4
8Реаленneutralen_4
9Aleksandarsaleskopski4
10Andrewplaybabeplay4